притисни ентер »

Нов тренд на водачите на картелите: Дрогата се пренесува со нарко подморници
Нов тренд на водачите на картелите: Дрогата се пренесува со нарко подморници

Нов тренд на водачите на картелите: Дрогата се пренесува со нарко подморници

Нарко картелите имаат нов тренд за пренесување на дрогата. Транспортот веќе не се прави со обични продови туку со т.н нарко подморници кои се тешко видливи за крајбрежните патроли. Крајбрежната стража на САД веќе открила две вакви подморници кои сакале да снесат речиси еден тон дрога но биле фатени навреме. Ваквиот вид на подморници се пловила со низок

Околу 900 нарко подморници годишно пренесуваат тони кокаин: Во ловот се вклучуваат и авиони

Околу 900 нарко подморници годишно пренесуваат тони кокаин: Во ловот се вклучуваат и авиони

Годишно се транспортираат околу 1.000 тони кокаин од Колумбија во Мексико, од каде одат во САД. Крајбрежната стража на САД во текот на ноември открила две подморници во источен Пацифик, популарно наречени "нарко-подморници". Тие носеле кокаин кон САД, во секоја по два тони наркотици. Списанието "Forbes" верува дека тие инциденти се поврзани со заплените

Сараево, Белград и Скопје меѓу најзагадените градови во светот

Сараево, Белград и Скопје меѓу најзагадените градови во светот

Сараево, Белград и Скопје изутринава се меѓу најзагадените градови во светот. Главниот град на Босна и Херцеговина, утрово е второрангиран на листата на најзагадени места во светот според мерењето „ AirVisual “. Според оваа листа, на табелата која беше објавена изутринава на прво место е Бишкек, Киргистан, на второ место е Сараево, додека на третата

Роналдо и Буфон се сретнаа со две преживеани дечиња од земјотресот во Албанија

Роналдо и Буфон се сретнаа со две преживеани дечиња од земјотресот во Албанија

Големите фудбалски ѕвезди, Кристијано Роналдо и Џиџи Буфон за миг им го направија животот поубав на две дечиња кои го преживееа земјотресот во Албанија. Земјотресот во Албанија донесе тажни судбини, неколку дечиња останаа без своите семејства, а на две од нив премиерот Еди Рама им исполни голема желба. При неговата посета на дечињата тие му кажаа дека

Меркел в понеделник ќе има средба со Путин во Париз

Меркел в понеделник ќе има средба со Путин во Париз

Германската канцеларка Ангела Меркел в понеделник ќе има билатерална средба со рускиот претседател Владимир Путин во Париз, пред самитот за Украина, соопшти портпаролката на германската влада. Меркел, исто така, планира на самитот да има состанок одделно со украинскиот претседател Володимир Зеленски. Домаќин на Самитот за Украина е францускиот претседател

„Фокус“: Околу 900 подморници годишно пренесуваат тони кокаин

„Фокус“: Околу 900 подморници годишно пренесуваат тони кокаин

Американската крајбрежна стража откри две подморници во источниот Пацифик во ноември, популарно нарекувани „нарко подморници“ кои носеле кокаин кон САД, секоја по два тона наркотични средства. Магазинот „Форбс“ верува дека тие инциденти се поврзани со заплена на брегот на Европа и проценува дека трендот на транспортот кокаин со подморниците ќе продолжи

„Форбс“: Околу 900 подморници годишно пренесуваат тони кокаин

„Форбс“: Околу 900 подморници годишно пренесуваат тони кокаин

Американската крајбрежна стража откри две подморници во источниот Пацифик во ноември, популарно нарекувани „нарко подморници“ кои носеле кокаин кон САД, секоја по два тона наркотични средства. Магазинот „Форбс“ верува дека тие инциденти се поврзани со заплена на брегот на Европа и проценува дека трендот на транспортот кокаин со подморниците ќе продолжи

„Форбс“: Околу 900 подморници годишно пренесуваат тони кокаин

„Форбс“: Околу 900 подморници годишно пренесуваат тони кокаин

Американската крајбрежна стража откри две подморници во источниот Пацифик во ноември, популарно нарекувани „нарко подморници“ кои носеле кокаин кон САД, секоја по два тона наркотични средства. Магазинот „Форбс“ верува дека тие инциденти се поврзани со заплена на брегот на Европа и проценува дека трендот на транспортот кокаин со подморниците ќе продолжи

„Форбс”: Околу 900 подморници годишно пренесуваат тони кокаин

„Форбс”: Околу 900 подморници годишно пренесуваат тони кокаин

Американската крајбрежна стража откри две подморници во источниот Пацифик во ноември, популарно нарекувани „нарко подморници” кои носеле кокаин кон САД, секоја по два тона наркотични средства. Магазинот „Форбс” верува дека тие инциденти се поврзани со заплена на брегот на Европа и проценува дека трендот на транспортот кокаин со подморниците ќе продолжи