притисни ентер »

Пред летот од површината на Марс, роверот Perseverance направи „селфи“/ФОТО
Пред летот од површината на Марс, роверот Perseverance направи „селфи“/ФОТО

Пред летот од површината на Марс, роверот Perseverance направи „селфи“/ФОТО

Селфи на роверот Perseverance и дронот Ingenuity на Марс (Фото: NASA.gov) Роверот Perseverance на Црвената планета слета спектакуларно на 18 февруари со дронот Ingenuity прицврстен за неговиот главен дел. Дрон-хеликоптерот ќе биде првото оперативно летало на Марс кога ќе се дигне во воздух на површината на планетата и ќе почне да ја истражува областа

Пред летот од површината на Марс, роверот Perseverance направи „селфи“/ФОТО

Пред летот од површината на Марс, роверот Perseverance направи „селфи“/ФОТО

Селфи на роверот Perseverance и дронот Ingenuity на Марс (Фото: NASA.gov) Роверот Perseverance на Црвената планета слета спектакуларно на 18 февруари со дронот Ingenuity прицврстен за неговиот главен дел. Дрон-хеликоптерот ќе биде првото оперативно летало на Марс кога ќе се дигне во воздух на површината на планетата и ќе почне да ја истражува областа

Роверот на Марс си направи селфи + најдобрите фотографии што ги сподели НАСА

Роверот на Марс си направи селфи + најдобрите фотографии што ги сподели НАСА

НАСА се подготвува за летот на хеликоптерот Ingenuity што го испратија на Марс заедно со Perseverance, а неодамна споделија селфи од роверот и леталото. Покрај истражувањата на роверот Perseverance кој ќе бара траги од живот на Марс, како дел од мисијата на НАСА е и малиот хеликоптер Ingenuity. Хеликоптерот беше лансиран и слета заедно со роверот,

Хеликоптерот на НАСА в недела треба да полета на Марс

Хеликоптерот на НАСА в недела треба да полета на Марс

НАСА планира да го полета хеликоптерот „Инџинуити“ на Марс в недела. Агенцијата ќе врши пренос во живо од настан во кој ќе биде потврден првиот лет на друга планета в понеделник наутро. Преносот треба да започне во 9:30 наутро според средноевропско време, а може да се следи на видеото во продолжение. Хеликоптерот „Инџинуити“ стигна на Марс на 18 февруари,

Perseverance направи селфи на Марс со хеликоптерот Ingenuity

Perseverance направи селфи на Марс со хеликоптерот Ingenuity

Роверот Perseverance на Црвената планета слета спектакуларно на 18 февруари со дронот Ingenuity прицврстен на неговата подлога. Дрон-хеликоптерот ќе биде првото оперативно летало на Марс кога ќе се дигне во воздух и ќе почне да ја истражува областа околу роверот од висина. Тестниот лет би требало да се случи во наредните неколку дена. Perseverance

Роверот Perservance забележа неверојатна фотографија на Марс

Роверот Perservance забележа неверојатна фотографија на Марс

Роверот на NASA, Perservance влезе во историјата на човештвото поради тоа што слета на планетата Марс и испрати неверојатни фотографии од површината на оваа планета. NASA неодамна објави и нови фотографии кои што на прв поглед ги изненадија корисниците на социјалните мрежи. Имено, на една од фотографиите испратени од Марс може да се забележи нешто

Хеликоптерот на НАСА в недела треба да полета на Марс - еве каде може да го гледате во живо

Хеликоптерот на НАСА в недела треба да полета на Марс - еве каде може да го гледате во живо

НАСА планира да го полета хеликоптерот „Инџинуити“ на Марс в недела. Агенцијата ќе врши пренос во живо од настан во кој ќе биде потврден првиот лет на друга планета в понеделник наутро. Преносот треба да започне во 9:30 наутро според средноевропско време, а може да се следи на видеото во продолжение. Хеликоптерот „Инџинуити“ стигна на Марс на 18 февруари,

Роверот Perservance забележа неверојатна фотографија на Марс

Роверот Perservance забележа неверојатна фотографија на Марс

Роверот на NASA, Perservance влезе во историјата на човештвото поради тоа што слета на планетата Марс и испрати неверојатни фотографии од површината на оваа планета. NASA неодамна објави и нови фотографии кои што на прв поглед ги изненадија корисниците на социјалните мрежи. Имено, на една од фотографиите испратени од Марс може да се забележи нешто

Роверот Perservance забележа неверојатна фотографија на Марс

Роверот Perservance забележа неверојатна фотографија на Марс

Роверот на NASA, Perservance влезе во историјата на човештвото поради тоа што слета на планетата Марс и испрати неверојатни фотографии од површината на оваа планета. NASA неодамна објави и нови… Текстот Роверот Perservance забележа неверојатна фотографија на Марс е превземен од USB.mk . The post Роверот Perservance забележа неверојатна фотографија

Фото на денот: Првата слика во боја од Марс

Фото на денот: Првата слика во боја од Марс

Погледнете ја првата фотографија во боја од Марс, сликана од хеликоптерот на НАСА „Ingenuity“ The post Фото на денот: Првата слика во боја од Марс appeared first on Денар .