притисни ентер »

Кумановец полесно повреден на при судар на два автомобила БМВ на автопатот Тетово-Скопје
Кумановец полесно повреден на при судар на два автомобила БМВ на автопатот Тетово-Скопје

Кумановец полесно повреден на при судар на два автомобила БМВ на автопатот Тетово-Скопје

Триесет и шестгодишен кумановец е полесно повреден при судар на две возила марка БМВ на автопатот Тетово-Скопје. Двете возила по сударот излетале од патот кај таканаречениот Требошки натпатник околу 10:30 часот. -При сударот повреден е возачот на БМВ со швајцарски таблици, И.С (36), кој е од Куманово. Тој бил однесен во Тетовската клиничка болница,

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Како што се наведува, во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал

Сообраќајка на патот Скопје – Блаце, граѓаните трчале да помогнат на возачите

Сообраќајка на патот Скопје – Блаце, граѓаните трчале да помогнат на возачите

На патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички, пренесува весникот КОХА До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал колона возила и неможејќи да запре директно

Двајца повредени во сообраќајка кај Блаце, граѓаните трчале да помогнат

Двајца повредени во сообраќајка кај Блаце, граѓаните трчале да помогнат

Две лица се повредени во сообраќајката кај граничниот премин Блаце, пренесени се на Ургентниот центар во Скопје. Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички, пренесува весникот КОХА. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал колона возила и неможејќи да запре директно удрил

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Како што се наведува, во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал

Две лица повредени во сообраќајката на Блаце, пренесени на Ургентен

Две лица повредени во сообраќајката на Блаце, пренесени на Ургентен

Две лица се повредени во сообраќајката кај граничниот премин Блаце, пренесени се на Ургентниот центар во Скопје, за Плусинфо потврдија од МВР. Се работи за судир на две возила од кои едното тетовско БМВ, а другото со косовски регистарски ознаки. Во тек е увидот на лице место.

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Блаце

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Блаце

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Блаце, колона возила долга околу два километра, се чека повеќе од еден час. Граѓани од лице место говорат дека е гужва поради продолжениот викенд. Сообраќајката е веднаш по тунелот кон границата со Косово. Засега нема информации од МВР.

Тешка собраќајка на патот Скопје-Блаце

Тешка собраќајка на патот Скопје-Блаце

Граѓани им помагале на повредените додека да пристигнат екипите од Брза помош. Тешка собраќајна несреќе, се случило на патот Скопје-Блаце, веднаш по тунелот кој води кон Косово, јавува весникот Коха . Пред половина час, две возила БМВ со тетовски регистарски таблички и рено клио со косовски таблички се судриле, а има и повредени. Граѓани им помагале

Два автомобила излетаа од автопатот Тетово – Скопје

Два автомобила излетаа од автопатот Тетово – Скопје

Два автомобила, марка „бмв“ денеска излетаа од патот Тетово – Скопје и се најдоа во ендекот покрај коловозот. Причината за несреќата сѐ уште се истражува, но за среќа нема жртви и потешко повредени лица.