притисни ентер »

БОМБА: Милан пред потпис со Маруан Фелаини!
БОМБА: Милан пред потпис со Маруан Фелаини!

БОМБА: Милан пред потпис со Маруан Фелаини!

Изненадувачка вест ни пристигнува од белгиските медиуми. Маруан Фелаини со заминувањето на Жозе Мурињо не добива многу шанса за игра во Манчестер Јунајтед. Солскјер не смета премногу на Белгиецот. Поради тоа не е исклучена можноста да го напушти клубот во овој преоден рок. Сега како најсериозен кандидат се навиедува екипата на Милан која го сака Фелаини

Гатузо добива нов фудбалер: Милан пазарува на „Олд Трафорд“!?

Гатузо добива нов фудбалер: Милан пазарува на „Олд Трафорд“!?

Милан досега го ангажираше само Лукас Пакета од Фламенго во јануари, но јасно е дека им се потребни уште неколку нови фудбалери. Белгиските медиуми пишуваат дека „росонерите“ до крајот на месецот ќе се обидат да го ангажираат фудбалерот на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини. Белгиецот летоска беше голема желба на управата, но во меѓувреме потпиша нов