притисни ентер »

Берлин има нов ѕид: Стигна Криштопанс
Берлин има нов ѕид: Стигна Криштопанс

Берлин има нов ѕид: Стигна Криштопанс

Даинис Криштопанс утрово на прес конференција беше претставен пред медиумите во Берлин. Неочекуваното засилување што го добија „лисиците“ ги става во многу порамноправна трка со Флензбург и Кил, двете места што следната сезона водат во Лигата на шампионите од Германија. Тоа е треттото засилување за Берлин од Вардар. претходно стигнаа Мијајло Марсениќ

Милосављев најмногу се израдува: Добредојде во Берлин, пријателе!

Милосављев најмногу се израдува: Добредојде во Берлин, пријателе!

Поранешниот вардаров голман, Дејан Милосављев, кој од оваа сезона го чува голот на Фуксе Берлин, најмногу се израдува на обединувањето со Даинис Кристопанс. По официјалната потврда од „лисиците“ дека Кристопанс ќе им се приклучи до крајот на сезоната, Србинот се огласи на Инстаграм. „Добредојде во Берлин, пријателе“ – напиша Милосављев заедно со слика

Милосављев најмногу се израдува: Добредојде во Берлин, пријателе!

Милосављев најмногу се израдува: Добредојде во Берлин, пријателе!

Поранешниот вардаров голман, Дејан Милосављев, кој од оваа сезона го чува голот на Фуксе Берлин, најмногу се израдува на обединувањето со Даинис Кристопанс. По официјалната потврда од „лисиците“ дека Кристопанс ќе им се приклучи до крајот на сезоната, Србинот се огласи на Инстаграм. „Добредојде во Берлин, пријателе“ – напиша Милосављев заедно со слика

Криштопанс и Милосављев повторно заедно: Добредојде во Берлин пријателу!

Криштопанс и Милосављев повторно заедно: Добредојде во Берлин пријателу!

Денес како што е познато беа потврдени заминувањата од Вардар на Павел Атман и Даинис Криштопанс. Криштопанс прави трансфер во Фуксе Берлин каде што ќе игра заедно со Дејан Милосављев. Криштопанс и популарната „панда“ беа соиграчи во Вардар и заедно ја освоија Лигата на шампионите. Милосављев на социјалните мрежи му посака добредојде на својот пријател

Милосављев најмногу се израдува: Добредојде во Берлин, пријателе!

Милосављев најмногу се израдува: Добредојде во Берлин, пријателе!

Поранешниот вардаров голман, Дејан Милосављев, кој од оваа сезона го чува голот на Фуксе Берлин, најмногу се израдува на обединувањето со Даинис Кристопанс. По официјалната потврда од „лисиците“ дека Кристопанс ќе им се приклучи до крајот на сезоната, Србинот се огласи на Инстаграм. „Добредојде во Берлин, пријателе“ – напиша Милосављев заедно со слика

Криштопанс оди во Бундес лига?

Криштопанс оди во Бундес лига?

Заминувањето на Даинис Криштопанс и Павел Атман се чини дека е готова работа, но постои и веројатност дека веќе нема да ги гледаме во дресот на Вардар. Во тој правец се одвиваат работите, иако треба да се води сметка дека сите информации врзани на оваа тема се неофицијални. Изненадување е заминувањето на Криштопанс и тоа не во редовите на ПСЖ со кого