притисни ентер »

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин
Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар за поле. Вориорс се 10-ти на Западот со биланс 24-27 (победи-порази). – Се согласувам дека ја зголемив својата

„Симултанка“ на Кари против Милвоки, Јокиќ донесе победа за Денвер

„Симултанка“ на Кари против Милвоки, Јокиќ донесе победа за Денвер

Стеф Кари имаше одлична партија „симултанка“ за Голден Стејт во дуелот со Милвоки, на крајот со конечна победа од 122:121 во синоќешните мечеви од НБА лигата. Кари го заврши мечот со 41 поен, и ја сопре серијата од три победи на Бакс. Српскиот центар Никола Јокиќ го однесе Денвер до победа над Детроит со 134:119. Јокиќ за 27 минути уфрли 27 поени,

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар за поле. Вориорс се 10-ти на Западот со биланс 24-27 (победи-порази). – Се согласувам дека ја зголемив својата

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар за поле. Вориорс се 10-ти на Западот со биланс 24-27 (победи-порази). – Се согласувам дека ја зголемив својата

Рекорд на Атланта, Кари им пресуди на Милвоки, брилијантни партии на Јокиќ и Вучевиќ

Рекорд на Атланта, Кари им пресуди на Милвоки, брилијантни партии на Јокиќ и Вучевиќ

Голден стејт Вориорс ги шокираа Милвоки Бакс, Атланта Хоукс поставија рекорд во НБА лигата, Јокиќ и Вучевиќ ги предводеа своите тимови со нови победи, а Пол Џорџ и Џоел Ембид ги предводеа своите тимови до нови победи со 30+ поени. Голден стејт против Милвоки Бакс ја прекинаа лошата серија. Вориорс го победија тимот за кој не играше Јанис Адетокумбо

Рекорд на Атланта, Кари им пресуди на Милвоки, брилијантни партии на Јокиќ и Вучевиќ

Рекорд на Атланта, Кари им пресуди на Милвоки, брилијантни партии на Јокиќ и Вучевиќ

Голден стејт Вориорс ги шокираа Милвоки Бакс, Атланта Хоукс поставија рекорд во НБА лигата, Јокиќ и Вучевиќ ги предводеа своите тимови со нови победи, а Пол Џорџ и Џоел Ембид ги предводеа своите тимови до нови победи со 30+ поени. Голден стејт против Милвоки Бакс ја прекинаа лошата серија. Вориорс го победија тимот за кој не играше Јанис Адетокумбо

Вучевиќ со фантастична партија му донесе победа на Чикаго во Индијана, Кари му пресуди на Милвоки

Вучевиќ со фантастична партија му донесе победа на Чикаго во Индијана, Кари му пресуди на Милвоки

Никола Вучевиќ брзо почна да го прави тоа што е донесен во Чикаго, Црногорецот имаше маестрално издание и го предводеше својот нов тим до победа од 113-97 против Индијана, Кари реализираше 41 поен а Голден стејт со 122:121 го совлада Милвоки. Никола Вучевиќ брзо почна да го прави тоа што е донесен во Чикаго, Црногорецот имаше маестрално издание и го

Рекорд на Атланта, Кари им пресуди на Милвоки, брилијантни партии на Јокиќ и Вучевиќ

Рекорд на Атланта, Кари им пресуди на Милвоки, брилијантни партии на Јокиќ и Вучевиќ

Голден стејт Вориорс ги шокираа Милвоки Бакс, Атланта Хоукс поставија рекорд во НБА лигата, Јокиќ и Вучевиќ ги предводеа своите тимови со нови победи, а Пол Џорџ и Џоел Ембид ги предводеа своите тимови до нови победи со 30+ поени. Голден стејт против Милвоки Бакс ја прекинаа лошата серија. Вориорс го победија тимот за кој не играше Јанис Адетокумбо

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар за поле. Вориорс се 10-ти на Западот со биланс 24-27 (победи-порази)

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Сан Франциско, 7 април 2021 (МИА) – Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок