притисни ентер »

Манасков го доби признанието за најдобар играч на Веспрем
Манасков го доби признанието за најдобар играч на Веспрем

Манасков го доби признанието за најдобар играч на Веспрем

Летечкото македонско крило, Дејан Манасков и официјално го доби признанието или во случајот пехарот за најдобар играч за минатата сезона во Веспрем. Претходната сезона нашиот Деки беше прогласен за играч број еден од страна на навивачите, но дури сега ја доби титулата „Карлос Перез“ која му ја врачи самиот Кубанец со унгарски пасош. Манасков го зграби

Манасков ја доби наградата за најдобар играч на Веспрем

Манасков ја доби наградата за најдобар играч на Веспрем

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков уште во јуни беше прогласен за најдобар играч за претходната сезона на унгарски Веспрем, но дури сега ја доби наградата. Веспрем сезонава не почна најдобро, а со лошите резултати продолжи и по пристигнувањето на новиот тренер Давид Дејвис и покрај тоа што Манасков игра добро за унгарскиот клуб. View this

Манасков го прими признанието за најдобар ракометар на Веспрем

Манасков го прими признанието за најдобар ракометар на Веспрем

Еден од најдобрите и најстандардните македонски репрезентативци, Дејан Манасков, конечно го доби долгоочекуваното признание од својот клуб Веспрем . Летечкото крило на унгарскиот гигант, кој игра во одлична форма и во новата сезона, ова лето беше избран за најдобар ракометар на тимот за изминатата сезона. Тогаш, поранешниот вардарец доби најмногу гласови

Фановите го избраа Дејан Манасков за најдобар играч на Веспрем

Фановите го избраа Дејан Манасков за најдобар играч на Веспрем

Репрезентативецот на Македонија, Дејан Манасков доби големо признание од навивачите на Веспрем. Во гласањето на фановите на тимот од Унгарија тој доби најмногу гласови, па на тој начин е прогласен за најдобриот играч на клубот во минатата сезона. Пехарот за освоеното признание му беше врачен од страна на легендата на клубот, Карлос Перез, кој беше