притисни ентер »

Нема зелено светло за Меси од докторите, го пропушта и мечот со Валенсија
Нема зелено светло за Меси од докторите, го пропушта и мечот со Валенсија

Нема зелено светло за Меси од докторите, го пропушта и мечот со Валенсија

Иако шпанските медиуми најавуваа камбек на Меси на натпреварот со Валенсија, сепак тоа нема да се случи, Аргентинецот ќе го пропушти и тој натпревар. Иако шпанските медиуми најавуваа камбек на Меси на натпреварот со Валенсија, сепак тоа нема да се случи, Аргентинецот ќе го пропушти и тој натпревар. Ни престојниов викенд нема да се состави триото Гризман-Суарез-Меси,

Меси го „минирал“ Гризман?

Меси го „минирал“ Гризман?

Медиумите во Каталонија и денес се занимаваат со односот којшто го имаат најголемите ѕвезди на Барселона кон Антоан Гризман. Францускиот напаѓач за сума од 120 милиони евра летово пристигна на „Ноу Камп“. Навивачите го прифатија, но медиумите шпекулираат дека главниот играч во тимот Лионел Меси не бил задоволен од потегот да биде ангажиран Гризман

Меси сепак нема да игра против Валенсија

Меси сепак нема да игра против Валенсија

Иако шпанските медиуми најавуваа камбек на Меси на натпреварот со Валенсија, сепак тоа нема да се случи, Аргентинецот ќе го пропушти и тој натпревар. Ни престојниов викенд нема да се состави триото Гризман-Суарез-Меси, докторите не му дозволуваат на Аргентинецот да игра против Валенсија. Опоравувањето на Меси се одвива побавно отколку што се очекуваше,

Валверде не сака да ризикува: Меси ќе го пропушти мечот со Валенсија

Валверде не сака да ризикува: Меси ќе го пропушти мечот со Валенсија

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси се повреди на стартот на сезоната, па пропушти неколку дуели на неговиот тим и Каталонците ги покажаа слабостите во играта без Аргентинецот. Барселона не ја почна сезоната како што сака, па се надеваше дека Меси се рехабилитирал од повредата на мускулот и тој ќе може да игра против Валенсија, но такво нешто очигледно

Враќањето на Меси се одложува

Враќањето на Меси се одложува

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија во четвртото коло од Шпанското првенство во сабота на „Камп Ноу“, пренесува каталонскиот весник „Спорт“. 32-годишниот Аргентинец сè уште не започнал со целосни тренинзи и се очекува тоа да го стори следната недела. Меси претрпе повреда на потколеницата за време на претсезонски

Враќањето на Меси се одложува!

Враќањето на Меси се одложува!

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија од 4-то коло на Примера, кој на програмата е во сабота, пренесуваат каталонските медиуми. 32-годишниот Аргентинец се уште не започнал со целосни тренинзи со тимот, а се очекува тоа да го направи следната недела. Тој се здоби со повреда на 5-ти август и неговата рехабилитација

Барса не ризикува – Меси ја пропушта и Валенсија

Барса не ризикува – Меси ја пропушта и Валенсија

Лионел Меси тренираше напорно во Барселона за време на репрезентативната пауза, но Аргентинецот се уште ги нема целосно надминато проблемите со повредениот мускул и дефинитивно ќе мора уште извесно време да паузира од терените. Најдобриот фудбалер на Барса се уште нема тренирано со остатокот од тимот, по што веќе е јасно дека тој нема да настапи на

Барселона во проблеми: Меси ќе го пропушти и мечот против Валенсија

Барселона во проблеми: Меси ќе го пропушти и мечот против Валенсија

Аргентинецот Лионел Меси се повреди пред почетокот на сезоната, по што мораше да паузира одреден период од терените, па тоа ѝ создаде проблеми на Барселона. Меси уште не е целосно рехабилитиран од повредата, па тренерот Ернесто Валверде не сака да ризикува и затоа реши да го одмори и против Валенсија во следното коло од шпанската Ла Лига. Од друга

Меси не, Суарес можеби, млади повторно во игра!

Меси не, Суарес можеби, млади повторно во игра!

Барселона ја пречекува Валенсија во четвртото коло од Ла Лига, а Ернесто Валверде има полни раце проблеми пред стартот на мошне важниот период од сезоната. Најмногу главоболки му создава Лионел Меси кој по се изгледа повторно ќе биде на трибините на Камп Ноу. Каталонски Спорт тврди дека тој е во добра состојба, но медицинскиот тим не сака да ризикува

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

Напаѓачкиот тандем на Барселона, Лионел Меси и Луис Суарез го пропуштија денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави на својот Твитер новинарот Онда Церо Алфредо Мартинез. Тој исто така истакна декана тренинзите се вратија Жорди Алба и Серхио Бускетс. Претходно во медиумите беше објавено дека Меси и Суарез ќе можат да играат на следниот натпревар