притисни ентер »

Барса го преживеа синдромот „Вардар“

Барса го преживеа синдромот „Вардар“

Барса го совлада Келце во дербито на второто коло од Лигата на шампионите, на натпревар на кој не му недостасуваа возбудувања. Првиот дел во полната „Блау грана“ се претвори во голманско шоу на новодојдениот Емил Нилсен во редовите на Барса. Данецот имаше 11 интервенции, а неговото остварување беше изгледаше многу поголемо затоа што на спротивната