притисни ентер »

ПИЛЕШКО ВО ПАВЛАКА! Оброк кој децата го обожуваат
ПИЛЕШКО ВО ПАВЛАКА! Оброк кој децата го обожуваат

ПИЛЕШКО ВО ПАВЛАКА! Оброк кој децата го обожуваат

ПИЛЕШКО ВО ПАВЛАКА! Оброк кој децата го обожуваат Пилешкото во павлака мами со својот мирис, вкус и мекост. Состојки: 500 гр пилешко филе 200 мл неутрална павлака за готвење 100 гр шампињони од тегла 100 гр путер сув зачин бибер 2 чешниња лук Подготовка: Пилешкото филе исечете го на половина по должина. Лесно изудирајте го со кујнски чекан и зачинете

НАЈДОБРАТА ТОРТА СО ЈАГОДИ! Кралско уживање (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

НАЈДОБРАТА ТОРТА СО ЈАГОДИ! Кралско уживање (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

НАЈДОБРАТА ТОРТА СО ЈАГОДИ! Кралско уживање (РЕЦЕПТ+ВИДЕО) Доколку имате гости, а не знаете што слатко да подготвите, ви препорачуваме кралска торта со јагоди. СОСТОЈКИ: 300 гр Ролери 200 гр бисквити 100 гр путер За фил: 600 мл слатка павлака 100 гр шеќер во прав 1 лажичка екстракт од ванила 400 гр маскарпоне сирење (можете да користите крем сирење)