притисни ентер »

Зимска орев торта(јубилеен 300ти рецепт)
Зимска орев торта(јубилеен 300ти рецепт)

Зимска орев торта(јубилеен 300ти рецепт)

Почитувани, еве стигнав до мојот трет јубилеј на кој сум особено горда. За две години колку што сум присутна тука научив многу нови вештини од сите вас кои несебично споделувате тука не само рецепти туку и одлични совети.Да се заблагодарам и на тимот на Мои Рецепти кои секогаш се тука на одличен начин да не мотивираат и да го валоризираат нашиот труд

Кереместа, лесна освежителна сладолед торта

Кереместа, лесна освежителна сладолед торта

Тортата е многу вкусна, лесна, кремаста, како сладолед. Буквално се топи во уста. Потребно е: За филот : 4 жолчки 600 мл млеко 10 гр ванилин шеќер 80 гр шеќер 40 гр пудинг од ванила 1 лажица густин 125 гр путер 120 гр чоколадо (100 гр за готвење и 20 гр чоколадо со лешници) 1 лажичка какао 40 гр лешници 30 гр мелена плазма За кората: 4 белки прстофат

„Лудило компир“ од рерна: За ова јадење сите ќе ви бараат рецепт

„Лудило компир“ од рерна: За ова јадење сите ќе ви бараат рецепт

Богато и вкусно јадење кое со сигурност ќе ве воодушеви - совршено за неделен ручек! Потребни состојки (за 3 до 4 лица): - 800 гр. компир - 200 гр. спанаќ - 2-3 чешниња лук - 1 главица кромид - 1 коцка за супа од зеленчук - 200 мл. вода - 3 лажици брашно - половина лажичка мелена црвена пиперка - 1 лажица пире или паста од домати - 40 гр. кајмак -

Чоколадна торта „Срце со карамела“

Чоколадна торта „Срце со карамела“

Состојки За пандишпан: 5 јајца 5 лажици шекер 3 лажици брашно 2 лажици какао 1 пециво За фил 300 мл млеко 4 лажици брашно 2 јајца 100 гр чоколадо за готвење 100 гр карамел 70 гр путер 1 ванила Подготовка на пандишпан: Јајцата се матат со шекерот, се додава брашното, какаото и пецивото. Се промешува со лажица и се истура во калап со форма на срце. Се

Грчка спанакопита: Рецепт за највкусната пита која некогаш сте ја пробале

Грчка спанакопита: Рецепт за највкусната пита која некогаш сте ја пробале

Грчка спанакопита: Рецепт за највкусната пита која некогаш сте ја пробале Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со чаша јогурт. Потребни состојки: • 8 кори за пита • 250 гр. спанаќ • 2 јајца • 2 лажици масло • 60 гр. стопен путер

Грчка спанакопита: Рецепт за највкусната пита која некогаш сте ја пробале

Грчка спанакопита: Рецепт за највкусната пита која некогаш сте ја пробале

Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со чаша јогурт. Потребни состојки: • 8 кори за пита • 250 гр. спанаќ • 2 јајца • 2 лажици масло • 60 гр. стопен путер • 100 гр. рикота (или друго сирење по избор) • мускатно оревче • едно чешне

Чоколадна торта „Срце со карамела“

Чоколадна торта „Срце со карамела“

Состојки За пандишпан: 5 јајца 5 лажици шекер 3 лажици брашно 2 лажици какао 1 пециво За фил 300 мл млеко 4 лажици брашно 2 јајца 100 гр чоколадо за готвење 100 гр карамел 70 гр путер 1 ванила Подготовка на пандишпан: Јајцата се матат со шекерот, се додава брашното, какаото и пецивото. Се промешува со лажица и се истура во калап со форма на срце. Се

Зајакнете го имунитетот со 2 витамински бомби

Зајакнете го имунитетот со 2 витамински бомби

Добриот имунитет е отпорност на организмот на различни болести, а со тоа и добро здравје. Иако во нашите аптеки секојдневно има сè повеќе препарати за зајакнување на имунитетот, народните лекови не ја губат својата популарност и значењето во овој процес. Тоа е разбирливо бидејќи ниеден синтетички препарат од аптека не може да ги замени природните производи

Американска пита со јаболка и цимет – неодоливо вкусна и рај за непцето!

Американска пита со јаболка и цимет – неодоливо вкусна и рај за непцето!

Ви прикажуваме рецепт како да направите американска пита со прекрасен мирис и вкус. Состојки Тесто: 125 гр брашно 1 јајце 50 гр шеќер 1 ванилин шеќер 1 прашок за пециво 50 гр стопен путер Фил: 4 јаболки (излупени, исчистени и ситно исецкани) 25 гр путер половина лажичка цимет прстофат морско оревче две лажички густин 45 гр шеќер 1 ванилин шеќер сок

Чоколадна торта Срце со карамела

Чоколадна торта Срце со карамела

1. За пандишпан Јајцата изматете ги со шекерот, додајте го брашното какао и пецивото. Промешајте со лажица и истурете во калап со форма на срце. Печете во загреана рерна на температура 200 степени. Оставете да истине. 2. За фил Млекото ставете го да зоврие. Јајцата изматете ги со шекерот и брашното, додајте ја ванила. Во смесата со јајца истурете пола