притисни ентер »

Пандемијата ја зеде најмладата жртва во Битола
Пандемијата ја зеде најмладата жртва во Битола

Пандемијата ја зеде најмладата жртва во Битола

Пандемијата на ковид-19 ја зеде и најмладата жртва во Битола. На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче, кое пред само неколку дена беше тестирано и се покажа дека е позитивно на ковид-19. Момчето пред неколку дена беше хоспитализирано на Клиничката болница во Битола и потоа поради компликации беше префрлено на лекување на Инфективната

Од ковид-19 почина 27-годишно момче од Битола, претходно имал малигно заболување

Од ковид-19 почина 27-годишно момче од Битола, претходно имал малигно заболување

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола, кое претходно се лекувало од малигно заголување, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Министерството за здравство. „Починатиот пациент 27 годишно момче, хоспитализиран бил на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од 27 јули. Пациентот како дете бил лекуван од малигна болест

27 ГОДИШНО МЛАДО МОМЧЕ почина од коронавирусот

27 ГОДИШНО МЛАДО МОМЧЕ почина од коронавирусот

Дваесет и седумгодишно момче од Битола позитивно на Ковид-19 починало на Инфективната клиника во Скопје. Информацијата ја објави ТВ 21 . На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Повеќето луѓе кои досега починаа од вирусот се повозрасни граѓани.

Од ковид-19 почина 27-годишно момче од Битола, претходно имал малигно заболување

Од ковид-19 почина 27-годишно момче од Битола, претходно имал малигно заболување

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола, кое претходно се лекувало од малигно заголување, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Министерството за здравство. „Починатиот пациент 27 годишно момче, хоспитализиран бил на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од 27 јули. Пациентот како дете бил лекуван од малигна болест

27 ГОДИШНО МЛАДО МОМЧЕ почина од коронавирусот

27 ГОДИШНО МЛАДО МОМЧЕ почина од коронавирусот

Дваесет и седумгодишно момче од Битола позитивно на Ковид-19 починало на Инфективната клиника во Скопје. Информацијата ја објави ТВ 21 . На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Повеќето луѓе кои досега починаа од вирусот се повозрасни граѓани.

Од коронавирус почина 27-годишен битолчанец

Од коронавирус почина 27-годишен битолчанец

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, пишува ТВ21 . Момчето било префрлено на клиника во Скопје од Ковид Центарот во Битола, каде претходно се лекувало. Според телевизијата, тоа работело во познато кафуле во центарот на Битола. Од Министерството за здравство за „Фокус“ изјавиле дека момчето

Момче на 27 години позитивно на Ковид-19 почина на Инфективна, како дете бил лекуван од малигна болест

Момче на 27 години позитивно на Ковид-19 почина на Инфективна, како дете бил лекуван од малигна болест

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола, кое претходно се лекувало од малигно заголување, потврдиле за САКАМДАКАЖАМ.МК од Министерството за здравство. Починатиот пациент 27 годишно момче, хоспитализиран бил на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од 27 јули. Пациентот како дете бил лекуван од малигна болест

Дваесет и седумгодишно момче од Битола почина од коронавирус

Дваесет и седумгодишно момче од Битола почина од коронавирус

Дваесет и седумгодишно момче од Битола,  починало на Инфективната клиника како последица на компликации од коронавирусот, објави ТВ 21 . Момчето било донесено на Инфективна на 27 јули а претходно хоспитализирано во ковид центарот во Битола. Момчето работело во кафуле во Битола.