притисни ентер »

Денешен Хороскоп (08.12) Недела
Денешен Хороскоп (08.12) Недела

Денешен Хороскоп (08.12) Недела

Овен Вкочанетост во грбот. Не сте сигурни како да се поставите во однос на непријатната ситуација со која се соочувате на работа. Побарајте помош од колегите. Бик Личноста која ви се допаѓа не покажува емоции кон вас и тоа ве нервира. Можете да очекувате поволна можност за подобрување на заработката. Денеска е добар ден за добивка од игри на среќа

Викенд хороскоп за 7 и 8 декември

Викенд хороскоп за 7 и 8 декември

Овен Нетрпеливоста ќе ве охрабри да преземете акција, при што ќе бидете доста непромислени, а грешките може да ви ја намалат вредноста на постигнатите резултати. Нешто во вас ќе ја потенцира важноста на меѓучовечките односи и ќе ве поттикне да ги видите направените грешки. Бик Наместо да бидете опколени со луѓе кои шират негативна енергија, оттргнете

Викенд хороскоп за 7 и 8 декември

Викенд хороскоп за 7 и 8 декември

Овен Нетрпеливоста ќе ве охрабри да преземете акција, при што ќе бидете доста непромислени, а грешките може да ви ја намалат вредноста на постигнатите резултати. Нешто во вас ќе ја потенцира важноста на меѓучовечките односи и ќе ве поттикне да ги видите направените грешки. Бик Наместо да бидете опколени со луѓе кои шират негативна енергија, оттргнете

Викенд хороскоп: Преземете ги работите во свои раце, за да остварите сè што ќе посакате

Викенд хороскоп: Преземете ги работите во свои раце, за да остварите сè што ќе посакате

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и  Нептун, што ни дава сосема поинаква насока.  Затоа и чувствуваме дека нашите желби не се во согласност со практичните цели и планови. Но, можеме да го постигнеме тоа што го посакуваме. Во сабота, енергијата се подига и ни дава можност да бидеме физички

ХОРОСКОП до крајот на годината: Како ќе ја завршите годината?

ХОРОСКОП до крајот на годината: Како ќе ја завршите годината?

Овен Овој период, некои од вас може да направат различни промени во врска со патување за неделата што следи. Таквите промени ќе бидат добри и покрај вашата првична неподготвеност да ги прифатите.Посветете внимание периодов  на вашето или на здравјето на некој близок. Не мачете се со само-лекување, туку подобро е да се консултирате со лекар или специјалист

Дневен хороскоп за 07.12.2019: Близнаците ќе испливаат од хаосот, а Девиците ги мачи несоница

Дневен хороскоп за 07.12.2019: Близнаците ќе испливаат од хаосот, а Девиците ги мачи несоница

ОВЕН Овој ден ќе ви донесе прилики за запознавање на нова личност, со која брзо ќе посакате да поминувате повеќе време. Вашите замисли добро поминуваат кај претпоставените. Поработете на имунитетот. БИК Вашата елоквенција, шарм и самодоверба ќе ви донесат многу љубовни поени кај личноста која е заинтересирана за вас. Бидете побрзи и попрецизни во носењето

Дневен хороскоп  (7 декември 2019)

Дневен хороскоп (7 декември 2019)

ОВЕН Работa: Наклонети сте кон ризици кога е во прашање работата. Постои можност да ви се случи мала загуба. Љубов: Ви се допаѓа личност која делува дистанцирано на прв поглед, но нејзиниот став ќе се промени. Здравје: Немате проблеми на полето работа. БИК Работа: Ве очекуваат големи промени. Важно е да бидете подготвени тоа на вистински начин да го

Дневен хороскоп за 7. декември 2019 година

Дневен хороскоп за 7. декември 2019 година

Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Вашиот стил на забава надалеку е познат по оригиналноста. Денеска дури и ќе претерате. Кариера Можно е дека ќе изјавите нешто што ќе повреди некого од вашите колеги. Затоа контролирајте си го јазикот. Здравје и совет Бидете умерени. Јарец 22.12.-20.1. Љубов Денот е идеален за да останете дома , било во двојка или сами. Многумина

Дневен хорoскоп

Дневен хорoскоп

ОВЕН Прекрасните настани кои ќе се случат во следниот период нема да можат да ви излезат од глава. Но и покрај тоа не заборавајте на обврските. Изработете сѐ што ви простанало, па дури потоа можете да се релаксирате и да ги правите работите кои ви причинуваат задоволство. БИК Во последниот период, љубовниот живот не ви оди од рака. Но, немојте да очајувате,

Дневен хороскоп за 7. декември 2019 година

Дневен хороскоп за 7. декември 2019 година

Дневен хороскоп за 7. декември 2019 година ОВЕН Работa: Наклонети сте кон ризици кога е во прашање работата. Постои можност да ви се случи мала загуба. Љубов: Ви се допаѓа личност која делува дистанцирано на прв поглед, но нејзиниот став ќе се промени. Здравје: Немате проблеми на полето работа. БИК Работа: Ве очекуваат големи промени. Важно е да бидете