притисни ентер »

Веспрем го потпишаа Борозан и му дадоа нов договор на Дејвис
Веспрем го потпишаа Борозан и му дадоа нов договор на Дејвис

Веспрем го потпишаа Борозан и му дадоа нов договор на Дејвис

Европскиот вице-првак во ракомет, Вестпрем, објави дека клубот го продолжил договорот со тренерот Давид Дејвис Камара и дека од денес нов играч е Црногорецот Вуко Борозан. Давид Дејвис, според договорот, ќе го предводи Веспрем до 30 јуни 2023 година. Поранешниот помошник на Раул Гонзалес во Вардар и тренер на ракометарките на Вардар, го презеде Веспрем

Вуко Борозан е нов ракометар на Веспрем

Вуко Борозан е нов ракометар на Веспрем

Веспрем го потврди ангажманот на поранешниот играч на Вардар, Вуко Борозан кој стави потпис со унгарскиот шампион. Вуко Борозан кој предвреме ја заврши оваа сезона во Вардар и не беше дел од тимот кој ја освои Лигата на шампионите, кариерата ја продолжува во Веспрем. „Вуко Борозан, играчот на Вардар од Црна Гора, кариерата ќе ја продолжи во Веспрем

Веспрем му верува на Дејвис: Нов тригодишен договор за тренерот

Веспрем му верува на Дејвис: Нов тригодишен договор за тренерот

Веспрем иако не ја освои титулата во Лигата на шампионите, откако загуби од Вардар во големото финале, раководството на клубот има доверба во тренерот Давид Дејвис. Шпанскиот стратег потпиша продолжување на соработката на дополнителни три години и неговиот договор сега истекува во јуни 2023 година. Тој седна на клупата на унгарскиот гигант во октомври

Борозан во Вестпрем

Борозан во Вестпрем

Поранешниот ракометар на Вардар, Вуко Борозан и официјално потпиша договор со финалистот од годинешната Лига на шампионите, Веспрем. Црногорецот со унгарскиот шампион потпиша двегодишен договор во кој има опција соработката да се продолжи на уште една дополнителна сезона.

Ништо од Барселона: Вуко Борозан стави потпис на договор со тимот кој клекна на колена пред Вардар

Ништо од Барселона: Вуко Борозан стави потпис на договор со тимот кој клекна на колена пред Вардар

Поранешниот ракометар на Вардар, Вуко Борозан и официјално потпиша договор со финалистот од годинешната Лига на шампионите, Веспрем. Црногорецот со унгарскиот шампион потпиша двегодишен договор во кој има опција соработката да се продолжи на уште една дополнителна сезона. Иако се шпекулираше дека Борозан ќе заврши во редовите на Барселона, тој кариерата

Борозан потпиша за европскиот вицепрвак Веспрем

Борозан потпиша за европскиот вицепрвак Веспрем

Вуко Борозон си замина од Вардар на сред сезона и не беше дел од шампионскиот тим, што ја освои Лигата на шампиони. Црногорецот од денеска и официјално е нов ракометар на Веспрем. Тој потпишал двегодишен договор си можност истиот да биде продолжен на уште една сезона. Борозан беше во преговори со Барселона, но неговиот трансфер во редовите на каталонскиот

Чао, Вардар те чека во „Јане Сандански“: Борозан и официјално потпиша за Веспрем

Чао, Вардар те чека во „Јане Сандански“: Борозан и официјално потпиша за Веспрем

Вуко Борозан и официјално потпиша за Веспрем, оваа информација ја потврди унгарскиот тим. Челниците на клубот му понудија двегодишен договор со можност за продолжување на уште една година. Црногорскиот бек го направи најлошиот потег во неговата кариера, наместо да остане со Вардар, тој пред четвртфиналниот дуел со Пик Сегед си ги собра парталите поради

Чао, Вардар те чека во „Јане Сандански“: Борозан и официјално потпиша за Веспрем

Чао, Вардар те чека во „Јане Сандански“: Борозан и официјално потпиша за Веспрем

Чао, Вардар те чека во „Јане Сандански“: Борозан и официјално потпиша за Веспрем Вуко Борозан и официјално потпиша за Веспрем, оваа информација ја потврди унгарскиот тим. Челниците на клубот му понудија двегодишен договор со можност за продолжување на уште една година. Црногорскиот бек го направи најлошиот потег во неговата кариера, наместо да остане

ОФИЦИЈАЛНО: Борозан во Унгарија ќе ја бара ракометната среќа!

ОФИЦИЈАЛНО: Борозан во Унгарија ќе ја бара ракометната среќа!

Некогашниот ракометар на Вардар, Вуко Борозан денеска беше промовиран како нов член на европскиот вицепрвак Веспрем. Како што најави 24Ракомет пред повеќе од месец дена , Борозан го потпиша договорот со унгарскиот гигант, но сепак се чекаше до неговата промоција. Неофицијално, проблем беа лекарските прегледи. Имено, Црногорецот има здравствени проблеми

Веспрем го врза Дејвис до 2023 година!

Веспрем го врза Дејвис до 2023 година!

Поранешниот стратег на Вардар, Давид Дејвис, кој во октомври го презема унгарскиот првак Веспрем и потпиша договор на 1+1, ќе го продолжи престојот во финалистот на Лигата на шампионите. По одличните резултати во вториот дел од сезоната, Веспрем ја активираше и втората година од договорот, за сезоната 2019/2020, а по освојувањето на титулата во унгарскиот