притисни ентер »

Хорват и Мајиќ го обележија колото
Хорват и Мајиќ го обележија колото

Хорват и Мајиќ го обележија колото

Крилото Хорват играјќи како бек имаше 10 гола и 10 асистенции за Металург. Најефикасен во второто коло беше Мајиќ од Бутел, со 14 погодока РАКОМЕТ – СУПЕРЛИГА Левото крило на Бутел Мирко Мајиќ, со 14-те гола на дуелот со Младост, и десното крило на Металург Златко Хорват, со 10-те погодока и 10-те асистенции од позиција на десен бек во мечот со Прилеп,

Три од три за Металург, убедливо и против Тиквеш

Три од три за Металург, убедливо и против Тиквеш

Ракометарите на Металург иако во два дена одиграа два меча, тоа не им пречеше на ракометарите на Металург да обезбедат уште една нова убедлива победа. Вечерва во „Автокоманда“, избраниците на Зоран Кастратовиќ со високи 36:24 славеа над екипата на Тиквеш и по првите три кола во Суперлигата имаат максимален учинок од три победи. Уште по првиот дел беше

Три од три за Металург, убедливо и против Тиквеш

Три од три за Металург, убедливо и против Тиквеш

Ракометарите на Металург иако во два дена одиграа два меча, тоа не им пречеше на ракометарите на Металург да обезбедат уште една нова убедлива победа. Вечерва во „Автокоманда“, избраниците на Зоран Кастратовиќ со високи 36:24 славеа над екипата на Тиквеш и по првите три кола во Суперлигата имаат максимален учинок од три победи. Уште по првиот дел беше

Металург фуриозно стигна до втора победа во 24 часа

Металург фуриозно стигна до втора победа во 24 часа

Металург стигна и до третата победа во македонската Суперлига, а оваа беше втора во период од 24 часа по онаа вчера над Прилеп. За разлика од вчера кога брилјираше главната ѕвезда Златко Хорват, денеска тренерот Кастратовиќ одлучи да одмори голем дел од најдобрите играчи, но и со речиси втор тим разликата во квалитет беше евидентна. Тиквеш во ниту

Металург фуризоно стигна до втора победа во 24 часа

Металург фуризоно стигна до втора победа во 24 часа

Металург стигна и до третата победа во македонската Суперлига, а оваа беше втора во период од 24 часа по онаа вчера над Прилеп. За разлика од вчера кога брилјираше главната ѕвезда Златко Хорват, денеска тренерот Кастратовиќ одлучи да одмори голем дел од најдобрите играчи, но и со речиси втор тим разликата во квалитет беше евидентна. Тиквеш во ниту

Металург е „три од три“ во Супер-лигата

Металург е „три од три“ во Супер-лигата

Металург ја забележа и втората победа во рок од 24 часа, славејќи на домашен терен над Тиквеш со резултат 36-24, меч од третото коло што се игра порано поради учеството на „металурзите“ во квалификациите за Лигата на Европа. Тренерот Кастратовиќ ја ограничи минутажата на клучните играчи, шанса добија дел од ракометарите кои вообичаено се резерви, но

„Автокомандосите“ го задржаа максималниот учинок во Суперлигата

„Автокомандосите“ го задржаа максималниот учинок во Суперлигата

Металург ја извојува втората победа во два дена и на домашен терен во „Автокоманда“ славеше над Тиквеш (36-24), повратник во македонската ракометна елита. Овој натпревар требаше да се игра во рамки на шестото коло, но поради европските обврски на Металург истиот беше поместен. Металург не виде мака, исто како и на вчерашниот натпревар против Прилеп

Металург оствари втора победа за само 24 часа

Металург оствари втора победа за само 24 часа

Металург ја запиша и втората победа во домашната Суперлига во рок од 24 часа. По синоќешното успешно патување во Прилеп, денеска на свој терен го декласира Тиквеш со 36-24. Металург немаше тешкотии со тазе суперлигашот од Кавадарци. Гостите држеа некаков приклучок само во првите 20-тина миунти од средбата, кога имаа тесна негатива (11-9). Меѓутоа Металург

Металург ја подига формата, настрада Тиквеш

Металург ја подига формата, настрада Тиквеш

МЕТАЛУРГ - ГРК ТИКВЕШ  36-24   (21-13) Металург: Шилегов 9, Кондев 4, Петковски 1, Кофилоски 1, Хорват 2, Мариќ 2, Младеновиќ 1, Тодески 3, Рниќ 4, Додиќ 4, Потиќ 4, Митиќ 1, Тиквеш: Медиќ 4, Ристовски 1, Лазов 3, Ѓоргиевски 3, Колоски 5, Јанчев 5, Гошевски 3 Натпреварите од домашното првенство се чини се добредојдени за Металург кој видно ја подобрува

Металург до втор триумф во два дена, лесно го „улови“ Тиквеш

Металург до втор триумф во два дена, лесно го „улови“ Тиквеш

Металург ја извојува втората победа во два дена и на домашен терен во „Автокоманда“ славеше над Тиквеш (36-24), повратник во македонската ракометна елита. Комплетниот натпревар на Металург и Тиквеш: Овој натпревар требаше да се игра во рамки на шестото коло, но поради европските обврски на Металург истиот беше поместен. Металург не виде мака, исто