притисни ентер »

НБА: Г.Стејт со втора победа против Портланд
НБА: Г.Стејт со втора победа против Портланд

НБА: Г.Стејт со втора победа против Портланд

Кошаркарите на Голден стејт вориорс за уште еден чекор се доближија до големото финале во НБА-лигата. Актуелните шампиони водат со 2-0 во финалето на Западот против Портланд Трејлблејзерс. Вориорс вториот меч од оваа серија го добија со 114:111. Портланд имаше, но не ја искористи шансата да направи брејк во „Оракл арена“ во Оукленд. Блејзерси имаа

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Голден стејт по голем пресврт до втора победа во конференциското финале

Бранителот на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден стејт, рано утрово го совлада Портланд со 114:111 и поведе со 2-0 во финалната серија од плејофот во Западната конференција. До триумфот „воините“ дојдоа по голем резултатски пресврт направен во второто полувреме, откако по првите две четвртини „блејзерс“ имаа предност од 15 разлика (65:50). Исто

Повредата е посериозна: Дурент ќе ги скокне и следните натпревари од финалето на Западот

Повредата е посериозна: Дурент ќе ги скокне и следните натпревари од финалето на Западот

Голден Стејт Вориорс се избори и за втора победа во дуелот со Портланд Трејл Блејзерс во финалето на Западот, но сега следуваат две пресметки на гостински терен во Орегон каде ќе биде далеку потешко, пожешко, пресметки на кои актуелниот шампион повторно нема да може да смета на услугите на Кевин Дурент. Имено Кеј-Ди не е подготвен и тоа го потврди

Вориорс без Дурент и во Орегон

Вориорс без Дурент и во Орегон

Кевин Дурент ќе ги пропушти и третиот односно четвртиот натпревар во финалето на Западната конференција, во НБА лигата. Без, Дурент, Голден стејт Вориорс ги добија првите две средби против Портланд Трејлблејзерс. Дурент, го повреди листот на десната нога, во финишот на третата четвртина во петтиот меч од полу-финалната серија со Хјустон Рокетс. Без

Вориорс без Дурент и во Орегон

Вориорс без Дурент и во Орегон

Кевин Дурент ќе ги пропушти и третиот односно четвртиот натпревар во финалето на Западната конференција, во НБА лигата. Без, Дурент, Голден стејт Вориорс ги добија првите две средби против Портланд Трејлблејзерс. Дурент, го повреди листот на десната нога, во финишот на третата четвртина во петтиот меч од полу-финалната серија со Хјустон Рокетс. Без

Вориорс без Дурент и во Орегон

Вориорс без Дурент и во Орегон

Кевин Дурент ќе ги пропушти и третиот односно четвртиот натпревар во финалето на Западната конференција, во НБА лигата. Без, Дурент, Голден стејт Вориорс ги добија првите две средби против Портланд Трејлблејзерс. Дурент, го повреди листот на десната нога, во финишот на третата четвртина во петтиот меч од полу-финалната серија со Хјустон Рокетс. Без

Портланд прокоцка предност од 17 разлика, Голден стејт води со 2-0

Портланд прокоцка предност од 17 разлика, Голден стејт води со 2-0

Голден стејт победи и на вториот домашен натпревар во финалната серија на Западот против Портланд, шампионот имаше негатива од 17 поени разлика, но на крајот се радуваше на триумф од 114:111. Голден стејт поведе со 2-0 во финалето на Западот откако славеше уште една победа над Портланд, овој пат мечот имаше значително понеизвесен тек. Во финишот од

Голден Стејт предводен од Кари стигна до голем пресврт и водство од 2:0 против Портланд

Голден Стејт предводен од Кари стигна до голем пресврт и водство од 2:0 против Портланд

И на вториот натпревар од финалната серија на Западната конференција Голден Стејт запиша победа против Портланд. Воините овој пат славеа со тесни 114:111 успевајќи да анулираат огромна негатива од 17 поени. Портланд водеше со 17 коша предност на полувреме, а пред финалната четврта четвртина имаше позитива од 16 поени, па никој не очекуваше дека ќе

НБА: Г.Стејт со втора победа против Портланд

НБА: Г.Стејт со втора победа против Портланд

Кошаркарите на Голден стејт вориорс за уште еден чекор се доближија до големото финале во НБА-лигата. Актуелните шампиони водат со 2-0 во финалето на Западот против Портланд Трејлблејзерс. Вориорс вториот меч од оваа серија го добија со 114:111. Портланд имаше, но не ја искористи шансата да направи брејк во „Оракл арена“ во Оукленд. Блејзерси имаа

Вориорс со пресврт до предност 2-0 во серијата со Портланд

Вориорс со пресврт до предност 2-0 во серијата со Портланд

Кошаркарите на Голден стејт Вориорс за уште еден чекор се доближија до големото финале во НБА лигата. Ајтуелните шампиони водат со 2-0 во финалето на Западот против Портланд Трејлблејзерс. Вориорс вториот меч од оваа серија го добија со 114:111. Портланд имаа, но не ја искористија шансата да направат брејк во „Оракл арена“ во Оукленд. Блејзерси имаа