притисни ентер »

Виц: Рецепт за поголеми гради
Виц: Рецепт за поголеми гради

Виц: Рецепт за поголеми гради

Share Tweet Share Share Email Comments Жената му вели на мажот: – Сакам да имам големи гради! – Триј ги со тоалетна хартија. – Помага ли?! – Пробај! За задникот гледам ти помогнало… Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц: Разбојници во стан од просечен Македонец

Виц: Разбојници во стан од просечен Македонец

Share Tweet Share Share Email Comments Се враќа еден просечен Македонец од работа и гледа некој му ја разбил влезната врата. Внатре што да види… Стојат двајца жестоко изнервирани батки среде ходникот. Го фатиле и почнале да го тепаат. На крај, целиот претепан, одвај успеал само да праша: – Момчиња, зошто ме тепате? – Како да не те тепаме бе!? Телевизор

Македонецот и двајцата тепачи (виц)

Македонецот и двајцата тепачи (виц)

Се враќа еден просечен Македонец од работа и гледа некој му ја разбил влезната врата. Внатре што да види… Стојат двајца мажишта среде ходникот. Го фатиле и почнале да го тепаат. На крај, целиот претепан, одвај успеал само да праша: – Момчиња, зошто ме тепате? – Како да не те тепаме бе!? Телевизор од старите, шпоретот на баба ти, фрижидер од 63-та,

Хан: Сторителите во „Рекет“ да бидат изведени пред лицето на правдата

Хан: Сторителите во „Рекет“ да бидат изведени пред лицето на правдата

Share Tweet Share Share Email Comments По неколку дена молк, конечно реакција од еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан. Тој на Твитер порача дека никој не е над законот и не може да има неказнивост. „Борбата против корупцијата на високо ниво мора да се одвива непрекинато. Што се однесува до најновите откритија, важно е да се

Виц: Изгорев од температура

Виц: Изгорев од температура

Share Tweet Share Share Email Comments Шефот: Колешке, кај сте досега вие? Пет дена ве нема на работно место! Не можев да дојдам, шефе, болна бев. Болна? А овој раскошен чоколаден тен како сте го фатиле? А тоа – изгорев од температура. Advertisements Share Tweet Share Share Email