притисни ентер »

Миркуловски не го доигра мечот во Бундес поради шок на трибините
Миркуловски не го доигра мечот во Бундес поради шок на трибините

Миркуловски не го доигра мечот во Бундес поради шок на трибините

Македонскиот репрезентативец Филип Миркуловски и неговиот Вецлар тргнаа во претстојното коло во Бундеслигата, но не го дочекаа крајот на средбата... Вецлар гостуваше кај Бергишер, а дуелот беше прекинат во 51. минута при резултат 21-19 за Вецлар. Причината е шокот кој ги снајде ракометарите. Еден човек колабирал на трибините и во салата се случило

Прекинат мечот на Миркуловски и Вецлар во Бергишер

Прекинат мечот на Миркуловски и Вецлар во Бергишер

Дуелот меѓу Бергишер и Вецлар е прекинат по интервенцијата на Брза помош на трибините. Бундеслигашката пресметка меѓу Бергишер и Вецлар, тим за кој играч-тренер е Филип Миркуловски е прекината на десетина минути до крајот. Причина е интервенцијата на Брза помош на трибините. Навивач на Брегишер доживеал инфаркт за време на натпреварот, интервенирале