притисни ентер »

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев
ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев

Деби-настапот во Европа на Академија Пандев не помина најдобро, откако струмичкиот клуб доживеа висок 0:3 пораз дома од босанскохерцеговскиот претставник Зрињски од Мостар, со што шансите за пласман во второто квалификациско коло во Лига Европа се теоретски. Зрињски ја презеде контролата на мечот уште на стартот на мечот, кога во 12. минута, Ирфан

Деби за заборав на Академија Пандев во Европа, убедлив пораз од Зрињски

Деби за заборав на Академија Пандев во Европа, убедлив пораз од Зрињски

Академија Пандев доживеа дебакл во првиот натпревар на меѓународна сцена, на Националната Арена „Тодор Проески“ загубија од Зрињски со убедливи 3-0. Академија Пандев има деби на евро сцената кое брзо ќе сака да го заборави, загуби од Зрињски со три гола разлика и речиси сигурно е дека ќе бидат елиминирани уште во првото коло во квалификациите од Лига

Убедлив пораз на Академија Пандев на дебито во европските натпреварувања

Убедлив пораз на Академија Пандев на дебито во европските натпреварувања

Во првата квалификациска рунда во Лига Европа (ЛЕ), Академија Пандев убедливо загуби од босански Зрињски од Мостар со 0-3. Избраниците на Југослав Тренчовски тешко го започнаа натпреварот, примајќи го првиот гол по само 12 минути, а по 16 минути гостите од Босна и Херцеговина го постигнаа и вториот гол за водство од 2-0. Конечниот резултат Зрињски

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев

Деби-настапот во Европа на Академија Пандев не помина најдобро, откако струмичкиот клуб доживеа висок 0:3 пораз дома од босанскохерцеговскиот претставник Зрињски од Мостар, со што шансите за пласман во второто квалификациско коло во Лига Европа се теоретски. Зрињски ја презеде контролата на мечот уште на стартот на мечот, кога во 12. минута, Ирфан

Тренчовски: Јас сум виновен…

Тренчовски: Јас сум виновен…

Тренерот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски ја презеде на себе одговорноста за поразот на неговиот тим во првиот натпревар од првото квалификациско коло за пласман во Лигата Европа против Зрињски. Босанците во Скопје победија со 3-0 со што го уништија европското деби на тимот од Струмица. „Искрени честитки за Зрињски кој доминираше во текот на

Тренчовски: Одигравме лош натпревар, погрешив и во изборот на првите 11

Тренчовски: Одигравме лош натпревар, погрешив и во изборот на првите 11

Тренерот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски очекувано не можеше да ја сокрие разочараноста по убедливиот пораз на струмичани од Зрињски во своето деби на европската сцена. „Пандевци“ загубија со 0-3 во Скопје во првиот натпревар од почетокот квалификациско коло за Лига Европа, со што остануваат мали надежи за пласман во следната рунда натпревари

Македонија ЃП со два гола негатива се враќа од гостувањето кај Алашкерт

Македонија ЃП со два гола негатива се враќа од гостувањето кај Алашкерт

Македонија Ѓорче Петров со пораз од 3-1 се враќа од гостувањето кај Алашкерт, во Скопје ќе брка два гола негатива. Македонија Ѓорче Петров со пораз од 3-1 се враќа од гостувањето кај Алашкерт во првото квалификациско коло од Лига Европа. Домаќините брзо го отворија натпреварот, по само 16 минути игра Танков погоди за водство од 1-0. По седум минути

Тренчовски: Зрињски е подобар тим од нас

Тренчовски: Зрињски е подобар тим од нас

Искуството и нашата физичка подготовка не е на нивото во овој момент за да одговори на екипа како Зрињски, а да бидеме искрени Зрињски е подобар од нас во моментов. Тренерот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски го призна поразот од поквалитетниот ривал на европското деби на екипата. Според стратегот на „Пандевци“, голем удел во поразот од 0:3 од

ЛЕ: Македонија ЃП со висок пораз во Ерменија

ЛЕ: Македонија ЃП со висок пораз во Ерменија

Откако Шкупи успеа да пропушти предност од 3:1 за 3:3 реми со ерменскиот Пјуник, вториот македонски претставник во квалификациите за Лига Европа, Македонија Ѓорче Петров доживеа 3:1 пораз во Ерменија од Алашкерт. Рускиот напаѓач Никита Танков ги донесе домаќините во водство со прекрасен гол од дваесетина метри во 16. минута од мечот и ова беше резултат

Таневски: Голот на гости ни остава надеж за реваншот

Таневски: Голот на гости ни остава надеж за реваншот

Тренерот на Македонија ЃП, Александар Таневски очекувано не е задоволен од поразот (1-3) на „лавовите“ од Алашкерт во Ереван, но вели дека има и втори 90 минути во кои нештата може да се променат во полза на „лавовите“. „Сакам да му честитам на Алашкерт на победата и да искажам благодарност за гостопримството. Што се однесува до мечот сигурно не може