притисни ентер »

Teпачка во Белата куќа : Насилен новинар на СНН грубо го одземал микрофонот на соработничката на Трамп, интервенирала тајната служба
Teпачка во Белата куќа : Насилен новинар на СНН грубо го одземал микрофонот на соработничката на Трамп, интервенирала тајната служба

Teпачка во Белата куќа : Насилен новинар на СНН грубо го одземал микрофонот на соработничката на Трамп, интервенирала тајната служба

На дописникот на СНН од Белата куќа укината му е акредитацијата после расправија со претседателот Доналд Трамп на конференција за медиуми. Кога новинарот Џим Акоста, кого го бие глас дека е жесток заговорник на мејнстрим медиуми, се обидел на Трамп да му постави прашање, една од соработничките во Белата куќа се обидела да му го одземе микрофонот. Потпаролката

Teпачка во Белата куќа : Насилен новинар на СНН грубо го одземал микрофонот на соработничката на Трамп, интервенирала тајната служба

Teпачка во Белата куќа : Насилен новинар на СНН грубо го одземал микрофонот на соработничката на Трамп, интервенирала тајната служба

На дописникот на СНН од Белата куќа укината му е акредитацијата после расправија со претседателот Доналд Трамп на конференција за медиуми. Кога новинарот Џим Акоста, кого го бие глас дека е жесток заговорник на мејнстрим медиуми, се обидел на Трамп да му постави прашање, една од соработничките во Белата куќа се обидела да му го одземе микрофонот. Потпаролката

Скандал во Белата куќа, одземена акредитацијата на новинарот на Си-ен-ен

Скандал во Белата куќа, одземена акредитацијата на новинарот на Си-ен-ен

Белата куќа му ја одзеде акредитацијата на новинраот на Си-ен-ен Џим Акост и тој повеќе нема да може да известува од Белата куќа ниту ќе може да му поставува прашања до американскиот претседател. Причината за ова е жестока дебата меѓу него и претседателот на прес-конференцијата на Доналд Трамп по изборите во САД. Акост имал неколку прашања за Трамп,

Скандал во Белата куќа, одземена акредитацијата на новинарот на Си-ен-ен

Скандал во Белата куќа, одземена акредитацијата на новинарот на Си-ен-ен

Белата куќа му ја одзеде акредитацијата на новинраот на Си-ен-ен Џим Акост и тој повеќе нема да може да известува од Белата куќа ниту ќе може да му поставува прашања до американскиот претседател. Причината за ова е жестока дебата меѓу него и претседателот на прес-конференцијата на Доналд Трамп по изборите во САД. Tonight the White House revoked @Acosta

Скандал во Белата куќа, одземена акредитацијата на новинарот на Си-ен-ен

Скандал во Белата куќа, одземена акредитацијата на новинарот на Си-ен-ен

Белата куќа му ја одзеде акредитацијата на новинраот на Си-ен-ен Џим Акост и тој повеќе нема да може да известува од Белата куќа ниту ќе може да му поставува прашања до американскиот претседател. Причината за ова е жестока дебата меѓу него и претседателот на прес-конференцијата на Доналд Трамп по изборите во САД. Tonight the White House revoked @Acosta

Тепачка во „Белата Куќа“, интервенирале тајните служби

Тепачка во „Белата Куќа“, интервенирале тајните служби

Белата куќа му ја одзеде акредитацијата на новинраот на Си-ен-ен, Џим Акост, и тој повеќе нема да може да известува од Белата куќа, ниту ќе може да му поставува прашања на американскиот претседател. Причината за ова е жестоката дебата меѓу него и претседателот на прес-конференцијата на Доналд Трамп по изборите во САД. Акост имал неколку прашања за

ЕК: Тоа што се случи со новинарот во Белата куќа никогаш нема да се случи во Брисел

ЕК: Тоа што се случи со новинарот во Белата куќа никогаш нема да се случи во Брисел

Европската комисија одби да го коментира инцидентот на вчерашната прес-конференција на американскиот претседател Доналд Трамп, на која новинарот на Си-Ен-Ен, Џим Акоста беше прекинат од страна на првиот човек на САД додека поставуваше прашање, а потоа му беше одземена и акредитацијата. – Што и да се случува во Белата куќа или каде било, не е на мене

Белата куќа ја укина акредатицијата на дописникот на Си-Ен-Ен поради кавгата со Трамп

Белата куќа ја укина акредатицијата на дописникот на Си-Ен-Ен поради кавгата со Трамп

Белата куќа ја укина акредатицијата на дописникот на Си-Ен-Ен поради кавгата со Трамп Американскиот претседател во нова кавга со новинар. Овој пат на другата страна од дебатата беше главниот дописник на СиЕнЕн од Белата куќа Џим Акоста, кој го навлече гневот на претседателот прашувајќи го за мигрантскиот караван кој се приближува кон американските

Новинар на „Си-Ен-Ен“ избркан од Белата куќа, по расправата со Доналд Трамп

Новинар на „Си-Ен-Ен“ избркан од Белата куќа, по расправата со Доналд Трамп

Новинарот на најгледаната телевизиска мрежа „Си-Ен-Ен“ Џим Акоста бил избркан од Белата куќа, по неговата жолчна расправа со претседателот на САД Доналд Трамп. Расправата почнала кога Акоста вчера го прашал Трамп за караванот мигранти кои доаѓа од Латинска Америка, на американската јужна граница со Мексико. Кога новинарот се обидел да постави дополнително