притисни ентер »

Едноставен рецепт кој успева од прва: Чоколаден колач Брауни со бадеми
Едноставен рецепт кој успева од прва: Чоколаден колач Брауни со бадеми

Едноставен рецепт кој успева од прва: Чоколаден колач Брауни со бадеми

Зошто да не ги изненадите вашите најблиски со вкусен десерт? Ви носиме рецепт за вкусно чоколадно уживање на кое никој не може да одолее! Чоколаднниот колач познат како „Брауни“ спаѓа во групата на колачи кои не бараат многу време, лесно се подготвуваат и ги сакаат речиси сите. Покрај тоа, секогаш можете да ги модифицирате по ваш вкус и да додадете

СИТЕ ЌЕ ВИ ГО ПОБАРААТ РЕЦЕПТОТ: Торта од соништата, нема подобра (РЕЦЕПТ)

СИТЕ ЌЕ ВИ ГО ПОБАРААТ РЕЦЕПТОТ: Торта од соништата, нема подобра (РЕЦЕПТ)

Најкремастиот десерт кој се јаде за 15 минути СОСТОЈКИ: 10 белки 250 гр шеќер 300 гр ореви или печени лешници 3 лажици брашно 1 прашок за пециво Фил 10 жолчки 220 гр шеќер 3 пудинзи од ванила 1 лажица густин 1 ванилин шеќер 1 литар млеко 270 гр маргарин 100 гр чоколадо за готвење И потребно е уште: 200 гр чоколадо за глазура ПОДГОТОВКА: Белките изматете

СИТЕ ЌЕ ВИ ГО ПОБАРААТ РЕЦЕПТОТ: Торта од соништата, нема подобра (РЕЦЕПТ)

СИТЕ ЌЕ ВИ ГО ПОБАРААТ РЕЦЕПТОТ: Торта од соништата, нема подобра (РЕЦЕПТ)

СИТЕ ЌЕ ВИ ГО ПОБАРААТ РЕЦЕПТОТ: Торта од соништата, нема подобра (РЕЦЕПТ) Најкремастиот десерт кој се јаде за 15 минути СОСТОЈКИ: 10 белки 250 гр шеќер 300 гр ореви или печени лешници 3 лажици брашно 1 прашок за пециво Фил 10 жолчки 220 гр шеќер 3 пудинзи од ванила 1 лажица густин 1 ванилин шеќер 1 литар млеко 270 гр маргарин 100 гр чоколадо за готвење

БОГАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НАЈСОЧЕН КРЕМАСТ ФИЛ: Никој на светот не може да и одолее! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

БОГАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НАЈСОЧЕН КРЕМАСТ ФИЛ: Никој на светот не може да и одолее! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

Никој нема да може да одолее на чоколадна торта чиј кремаст фил се топи во вашата уста. Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта со богат вкус што се прави брзо и лесно, тогаш мора да го пробате овој. Чоколадните кори и кремастиот фил го прават неодолив, а оревите и лешниците само го подобруваат вкусот. Можете да го подготвите како роденденска

Панакота со вкус на кафе и бело чоколадо

Панакота со вкус на кафе и бело чоколадо

Љубителите на кафе ќе го обожаваат овој рецепт. Состојки: 600 мл слатка павлака 160 мл млеко 140 гр шеќер во прав 180 гр бело чоколадо 10 гр желатин Три лажици вода 4 лажички инстант кафе Шеќер (по вкус) Подготовка: Измешајте ги млекото, слатката павлака и шеќерот, ставете да се вари смесата на тивко, додека малку да зоврие. Потоа го додавате белото

Никој не може да ѝ одолее: Богата чоколадна торта со кремаст фил

Никој не може да ѝ одолее: Богата чоколадна торта со кремаст фил

Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта со богат вкус која се приготвува брзо и лесно, тогаш мора да ја испробате оваа. Чоколадниот пандишпан и кремастиот фил ја прават неодолива, а оревите и лешниците само го збогатуваат вкусот. Можете да ја приготвите како роденденска торта, но и како десерт за целото семејство. Потребни состојки: За пандишпанот:

Здрави и вкусни палачинки

Здрави и вкусни палачинки

Брз, вкусни и здрави палачинки. Состојки: – 100 гр. овесни снегулки – 100 гр. брашно – 120 мл. млеко – банана – две јајца – две лажици мед – пола лажица ванилен шеќер – половина лажица прашак за пециво – малку сол и сода бикарбона – 50 гр. растопен путер Исто така, потребни ви се и: – 100 гр. малини – јаболки – 50 гр. јагоди – банани – 50 гр. бадеми

Богата чоколадна торта со најкремастиот фил: Никој на светот не може да ѝ одолее!

Богата чоколадна торта со најкремастиот фил: Никој на светот не може да ѝ одолее!

Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта со богат вкус која се приготвува брзо и лесно, тогаш мора да ја испробате оваа. Чоколадните кори и кремастиот фил ја прават неодолива, а оревите и лешниците само ѝ го засилуваат вкусот. Можете да ја приготвите како роденденска торта, но и како десерт за слава. Состојки: За бисквитот: 170 г лешници 10 г

Не се пече, а готова е за 15 минути: Торта со плазма бисквити и крем банани

Не се пече, а готова е за 15 минути: Торта со плазма бисквити и крем банани

Ова слатко задоволство децата го обожуваат, бидејќи во него има крем банани и шарени желе коцки. Состојки: 300 гр скршени плазма бисквити 300 гр мелени плазма бисквити 200 гр сецкани крем банани 100 гр сечкани ореви 100 гр мелени ореви 6 дл сок од портокал 250 гр путер или маргарин 100 гр шеќер во прав 250 мл слатка павлака или 250 гр шлаг 200 гр желе

Предлог за десерт: Чоколадни мафини со вишни

Предлог за десерт: Чоколадни мафини со вишни

Чоколаден десерт комбиниран со овошје. Потребни состојки: -250 г брашно -200 г шеќер -250 мл млеко -1 поголемо јајце -80 мл масло -2  пакувања ванилин шеќер -половина пакување прашок за пециво -половина лажичка сода бикарбона -3 лажици какао -150 г чоколадо за готвење или темно чоколадо -150 до 200 г вишни Начин на подготовка: Брашното, шеќерот, ванилин