притисни ентер »

Чаирчанки со нов убедлив пораз се простија од Европа

Чаирчанки со нов убедлив пораз се простија од Европа

Ракометарките на Чаир со нов убедлив пораз го завршија настапот во европските купови за оваа сезона. Во првото коло од ЕХФ Европскиот куп, нашиот преставник по убедливиот пораз во Скопје, денеска загуби и на возвратниот меч против екипата на Наиса во Ниш со 37:23. Србинките беа далеку поквалитетен противник и на втората средба на која покажаа уште

Залудна „14-ка“ на Николовска, Чаир високо поразен и во Ниш

Залудна „14-ка“ на Николовска, Чаир високо поразен и во Ниш

Македонскиот дебитант во еврокуповите, ЖРК Чаир , доживеа втор пораз од Наиса Ниш , овој пат на гостински терен (37-23) со што ги заврши настапите уште на стартот во новата Европска лига на ЕХФ, или поранешен Челинџ куп. Поразот од Скопје беше висок, па реваншот во Ниш беше само формалност. Но и покрај тоа домаќините лесно победија, а сликата беше

Чаирчанки со нов убедлив пораз се простија од Европа

Чаирчанки со нов убедлив пораз се простија од Европа

Ракометарките на Чаир со нов убедлив пораз го завршија настапот во европските купови за оваа сезона. Во првото коло од ЕХФ Европскиот куп, нашиот преставник по убедливиот пораз во Скопје, денеска загуби и на возвратниот меч против екипата на Наиса во Ниш со 37:23. Србинките беа далеку поквалитетен противник и на втората средба на која покажаа уште