притисни ентер »

Хамилтон преплавен од емоции, откри дека минал низ пекол: Имав проблеми со менталното здравје
Хамилтон преплавен од емоции, откри дека минал низ пекол: Имав проблеми со менталното здравје

Хамилтон преплавен од емоции, откри дека минал низ пекол: Имав проблеми со менталното здравје

Луис Хамилтон како седумкратен светски шампион влезе во надолна линија во последните три години, па затоа вчера со многу емоции и страст ја прослави првата победа во Формула 1 по пауза од 945 дена. Британскиот возач славеше на домашната трка на Силверстоун и покажа посилни емоции и од деновите кога славеше титули, а како што откри самиот, причина за

Хамилтон преплавен од емоции, откри дека минал низ пекол: Имав проблеми со менталното здравје

Хамилтон преплавен од емоции, откри дека минал низ пекол: Имав проблеми со менталното здравје

Луис Хамилтон како седумкратен светски шампион влезе во надолна линија во последните три години, па затоа вчера со многу емоции и страст ја прослави првата победа во Формула 1 по пауза од 945 дена. Британскиот возач славеше на домашната трка на Силверстоун и покажа посилни емоции и од деновите кога славеше титули, а како што откри самиот, причина за

Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Британија. Седум кратниот светски првак славеше по шауза од 950 дена од ГН на Саудиска Арабија вп 2021. Лудата трка на патеката Силверстон Хамилтон ја доби пред Макс Ферстапен и Ландо Норис. Освојувачот на пол позоцијата, Џорџ Расел се откажа во 33 круг. Хамилтон 9.пат во кариерата победи во Силверстон, ниту

Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Британија. Седум кратниот светски првак славеше по шауза од 950 дена од ГН на Саудиска Арабија вп 2021. Лудата трка на патеката Силверстон Хамилтон ја доби пред Макс Ферстапен и Ландо Норис. Освојувачот на пол позоцијата, Џорџ Расел се откажа во 33 круг. Хамилтон 9.пат во кариерата победи во Силверстон, ниту

Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Британија. Седум кратниот светски првак славеше по шауза од 950 дена од ГН на Саудиска Арабија вп 2021. Лудата трка на патеката Силверстон Хамилтон ја доби пред Макс Ферстапен и Ландо Норис. Освојувачот на пол позоцијата, Џорџ Расел се откажа во 33 круг. Хамилтон 9.пат во кариерата победи во Силверстон, ниту

Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

Хамилтон во солзи ја прослави 104 победа во кариерата

Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Британија. Седум кратниот светски првак славеше по шауза од 950 дена од ГН на Саудиска Арабија вп 2021. Лудата трка на патеката Силверстон Хамилтон ја доби пред Макс Ферстапен и Ландо Норис. Освојувачот на пол позоцијата, Џорџ Расел се откажа во 33 круг. Хамилтон 9.пат во кариерата победи во Силверстон, ниту

Хамилтон има осум титули и многу рекорди, но плачеше како мало дете по победа!

Хамилтон има осум титули и многу рекорди, но плачеше како мало дете по победа!

Трката за Големата награда на Обединетото Кралство понуди многу возбудувања. Во услови на промени на време, дожд и сува патека во неколку наврати на крајот славеше Луис Хамилтон кој најумешно се провлече низ конкуренцијата. Иако ова му беше дури 104 победа (што е рекорд на еден возач), Хамилтон беше премногу емотивен и не можеше да ги задржи солзите