притисни ентер »

Alpine A110 South Beach Colorway
Alpine A110 South Beach Colorway

Alpine A110 South Beach Colorway

Alpine одлучи да ја одбележи првата трка за Големата награда на Мајами во Формула 1 со претставување на пакетот South Beach Colorway за спортскиот автомобил А110. Пакетот вклучува две специјални бои за надворешноста на спортскиот автомобил A110, кои се креација на програмата Alpine Atelier. Ова се боите на Bleu Azur и Rose Bruyere кои ги придружуваат