притисни ентер »

„Не е ова „Кум“, туку Мет Гала“: Пејачката се појавила на црвениот тепих во фустан кој сите ги потсетил на Вито Корлеоне
„Не е ова „Кум“, туку Мет Гала“: Пејачката се појавила на црвениот тепих во фустан кој сите ги потсетил на Вито Корлеоне

„Не е ова „Кум“, туку Мет Гала“: Пејачката се појавила на црвениот тепих во фустан кој сите ги потсетил на Вито Корлеоне

Германската пејачка Ким Петрас се појавила во необична модна комбинација на престижната Мет Гала. Таа пред Музејот на модерна уметност во Њујорк позирала во фустан со многу необичен дизајн, а главниот детаљ кој привлекувал најмногу внимание била коњската глава на градите. Називот на овогодишната церемонија бил „In America: A Lexicon of Fashion“, посветена

Кој привлече најмногу внимание на овогодинешната Мет Гала?

Кој привлече најмногу внимание на овогодинешната Мет Гала?

Синоќа се одржа манифестацијата Мет Гала, а многу од познатите дами носеа креации на светски познатите дизајнери. Мет Гала и Мет Бал е манифестација на која се собираат средства за Музејот на уметноста Метрополитен во Њујорк. Секоја година се одбира тема, а од гостите се очекува да одберат пригодна свечена облека. Овогодинешната тема беше " In America: