притисни ентер »

Предизвик за навивачите: Врескај најсилно што можеш
Предизвик за навивачите: Врескај најсилно што можеш

Предизвик за навивачите: Врескај најсилно што можеш

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Трибините на „Олимпија Хале“ синоќа беа исполнети до последно место за дуелот Исланд – Хрватска, а во фан-зоната навивачите имаа можност да си ги испробаат и гласовните можности. Имено, во дел од зоната со назив „Fan Roar” навивачите ја ставаат главата внатре во фудбалска топка и врескаат најсилно што можат пред уредот

„Грмат“ нашите навивачи, Македонија како дома во Минхен

„Грмат“ нашите навивачи, Македонија како дома во Минхен

Македонските навивачи се доминантни на трибините на „Олимпија Хале“ во Минхен. Националниот тим пак ќе се чувствува како дома, бидејќи нашите навивачи од целиот контитент пак јануарски се обединија за да им дадат поддршка на Лазаров, Ристовски, Манасков и другарите. Јапонски фанови скоро и да нема, а само хрватските навивачи, благодарение на големата

СП 2019: Македонските ракометари ќе имаат поддршка во Олимпијахале

СП 2019: Македонските ракометари ќе имаат поддршка во Олимпијахале

На 60 минути пред почетокот на првиот натпревар на Македонија на СП во ракомет против Јапонија во Минхен, пред влезовите на салата се наоѓаат и македонските фанови. Ова значи дека македонските ракометари ќе ја имаат потребната поддршка од македонската фаланга. Како и на сите големи натпреварувања македонските фанови ја даваат потребната поддршка. На

Уште од бебе за Македонија! Ги имаме најмладите навивачи на СП!

Уште од бебе за Македонија! Ги имаме најмладите навивачи на СП!

Македонската фаланга почна да пристигнува во „Олимпијахале“ во Минхен, каде што нашата репрезентација го игра првиот меч од СП во ракомет, против Јапонија. И веднаш ја добивме главната улога. Ние не би биле тоа што сме, а да не покажеме како се сака државата на вакви спортски настани. Македонија ги има најмладите навивачи на ова СП - две бебиња кои

ЗАТОА ФАЛАНГАТА Е БРОЈ ЕДЕН: Македонците направија атмосфера во фан-зоната во Минхен

ЗАТОА ФАЛАНГАТА Е БРОЈ ЕДЕН: Македонците направија атмосфера во фан-зоната во Минхен

Македонските фанови полека се собираат околу „Олимпијахале“ во Минхен и се главните виновници за добрата атмосфера во пресрет на првиот меч на нашата репрезентација против Јапонија. Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонските фанови кои ќе ја бодрат ракометната репрезентација на СП во Минхен, полека се собираат во „Олимпијахале“ во пресрет на

Пристигна претходницата на македонската „Фаланга“!

Пристигна претходницата на македонската „Фаланга“!

Македонија и Јапонија по два часа ќе го одиграат првиот натпревар од 26 Светско првенство во Минхен. Оркестарот зад затворени врати веќе пола час го вежба настапот, пиљарата на Лидл веќе е наредена во фан зоната во салата, се подготвуваат и скарите за прославените германски колбаси, пивото се лади во поддтрибинскиот простор и единствено што недостасува

КАКО НА ПАНАЃУР: Од пиво до домати во фан-зоната

КАКО НА ПАНАЃУР: Од пиво до домати во фан-зоната

Фан-зоната во „Олимпија хале“ е внатре, а во ќе најдете се што ќе ви падне на ум, па дури и зеленчук и овошје... Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонските фанови засега немаат своја официјална фан-зона во Минхен. Според најавите за првите два меча, салата „Олимпија хале" поточно делот наменет за навивачи останува како единствено собиралиште

Олимпија Хале подготвена – се очекува инвазија на „Фалангата“

Олимпија Хале подготвена – се очекува инвазија на „Фалангата“

Спортклуб од Минхен, Симеончо Стоиков Македонската ракометна селекција за неполни четири часа ја очекува првиот дуле од групата Б во Минхен на Мундијалот кој што се одржува во Германија и Данска. „Црвено-жолтите“ за противник во воведното коло ја имаат селекцијата на Јапонија, меч во кој Македонија на хартија влегува во фаворит. Салата „Олимпија Хале“