притисни ентер »

Борбата со Порие го чини скапо: Лекарите му забранија на Мекгрегор да се бори 6 месеци
Борбата со Порие го чини скапо: Лекарите му забранија на Мекгрегор да се бори 6 месеци

Борбата со Порие го чини скапо: Лекарите му забранија на Мекгрегор да се бори 6 месеци

Конор Мекгрегор повторно беше силен само на зборови и повторно во рингот заврши на патос, жестоко истепан. Овој пат пораз претрпе од Џастин Порие, кој славеше со нокаут во втората рунда. Мекрегор борбата ја заврши со крваво лице на подот, но и со повреда на ногата, која му претрпе неколку жестоки удари, па на Мекгрегор ќе му бидат потребни 180 денови

Борбата со Порие го чини скапо: Лекарите му забранија на Мекгрегор да се бори 6 месеци

Борбата со Порие го чини скапо: Лекарите му забранија на Мекгрегор да се бори 6 месеци

Конор Мекгрегор повторно беше силен само на зборови и повторно во рингот заврши на патос, жестоко истепан. Овој пат пораз претрпе од Џастин Порие, кој славеше со нокаут во втората рунда. Мекрегор борбата ја заврши со крваво лице на подот, но и со повреда на ногата, која му претрпе неколку жестоки удари, па на Мекгрегор ќе му бидат потребни 180 денови

Порије "убаво го истепал" МекГрегор: Лекарите на Ирецот му забраниле да се бори во наредните шест месеци

Порије "убаво го истепал" МекГрегор: Лекарите на Ирецот му забраниле да се бори во наредните шест месеци

МекГрегор ќе мора долго да закрепнува од тешкиот "ќотек" што го доби. Конор МекГрегор повторно беше силен само на зборови и повторно во рингот заврши на подот, жестоко претепан. Овој пат претрпе пораз од Дастин Порије, кој славел со нокаут во втората рунда. МекГрегор борбата ја завршил со крваво лице на под, но и со повреда на ногата, која претрпела

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Пред два дена Конор Мекгрегор беше поразен од Дастин Поарје, а во следните шест месеци тој нема да има борби. Поарје го нокаутираше Мекгрегор во втората рунда, а поради тежината на ударите медицинската комисија на УФЦ го суспендираше Ирецот на период од 6 месеци. Суспензијата по борба е вообичаена за да за се заштити здравјето на борците, а должината

Конор му одговори на Хабиб: Врати се, ако се осмелиш

Конор му одговори на Хабиб: Врати се, ако се осмелиш

Конор Мек Грегор загуби со нокаут за прв пат во кариерата. Ирскиот ММА борец беше поразен од Американецот Дастин Пориеr на настанот УФЦ 257 во Абу Даби, со што возврати zа поразот од 2014 година. Тој беше петти пораз на Озлогласениот во кариерата и трет во УФЦ. Сè уште актуелниот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов го прокоментира дебаклот

Интернетот нема милост за нокаутираниот Мек Грегор: Погледнете ги најдобрите шеги

Интернетот нема милост за нокаутираниот Мек Грегор: Погледнете ги најдобрите шеги

Мек Грегор неславно го заврши своето враќање по паузата од една година. Конор Мек Грегор го доживеа својот прв нокаут во кариерата. Дастин Поарие го шокираше светот на боречките вештини кога со моќни удари во втората рунда ја угаси ирската суперarвезда. Мек Грегор изгледаше многу уништено каде што лежеше покрај жицата, што не бевме навикнати да го

Интернетот нема милост за нокаутираниот Мек Грегор: Погледнете ги најдобрите шеги

Интернетот нема милост за нокаутираниот Мек Грегор: Погледнете ги најдобрите шеги

Мек Грегор неславно го заврши своето враќање по паузата од една година. Конор Мек Грегор го доживеа својот прв нокаут во кариерата. Дастин Поарие го шокираше светот на боречките вештини кога со моќни удари во втората рунда ја угаси ирската суперarвезда. Мек Грегор изгледаше многу уништено каде што лежеше покрај жицата, што не бевме навикнати да го

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Конор Мекгрегор беше поразен од Дастин Поарје во нивното второ УФЦ соочување што се одржа во Абу Даби синоќа. Поарје со нокау го победи поранешниот шампион во втората рунда и првпат во кариерата Ирецот изгуби на тој начин. После натпреварот, Мекгрегор спортски му честиташе на својот противник и најави дека ќе продолжи да тренира и дека ќе продолжи

Дастин Поарие го нокаутираше Конор Мекгрегор

Дастин Поарие го нокаутираше Конор Мекгрегор

Американецор Дастин Парие успеа да го победи Конор Мекгрегор со нокату и да се реваншира за поразот пред 6 години. Легендата некако премногу лабаво влезе во борбата, и тоа му се врати како бумеранг. Поарие има 27 победи во кариерата и 6 порази и оваа година ќе има прилика да се бори за титулата во неговата категорија. Со овој пораз Ирецот има 22 победи

„Ваков Конор не би издржал ни една рунда со Кабиб“

„Ваков Конор не би издржал ни една рунда со Кабиб“

Конор Мекгрегор беше поразен од Дастин Порие на УФЦ 257 евентот во Абу Даби. Ирската ѕвезда најавуваше големо враќање, но на крајот Порие го нокаутираше во втората рунда. По борбата УФЦ членот Магомед Исмаилов изјави дека ваков Конор не би издржал ниту една рунда со Кабиб. „Не очекуваше удари по нез од Порие. Беше убеден дека ќе боксува цела борба