притисни ентер »

Во Австралија се превртел камион полн со пиво
Во Австралија се превртел камион полн со пиво

Во Австралија се превртел камион полн со пиво

36 Споделувања Share Tweet Камион кој што пренесувал пива се преврте на најпрометниот автопат во Австралија, па поради тоа дел од патот со часови бил затвортен за сообраќај, соопшти полицијата. Сè се случило во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а илјадници лименки на „Пивото Викторија“ (“Viktorija biter”)  го покриле автопатот. Како

Превртен камион со пиво блокираше автопат седум часа

Превртен камион со пиво блокираше автопат седум часа

Камион што превезувал пиво во лименки се преврти на најпрометниот автопат во Австралија, поради што сообраќајот беше во прекин цели седум часа, соопшти полицијата. Несреќата се случила вчера, на околу 300 километри северно од Сиднеј. Илјадници лименки со лагер пиво „Victoria Bitter“ на пиварницата Carlton & United Breweries го блокираа автопатот седум

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион кој превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион што превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион кој превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

Река од пиво на автопат: Илјадници лименки го затвориле сообраќајот на неколку часа во Австралија

Река од пиво на автопат: Илјадници лименки го затвориле сообраќајот на неколку часа во Австралија

Камион кој пренесувал лименки пива се превртел на најраздвижениот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопштила полицијата. Се се случило во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а илјадници лименки пиво "Викторија битер" го прекриле патот. Возачот на камионот не бил повреден. Сообраќајот

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион кој превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Поради пиво затворен автопат во Австралија

Камион што превезувал конзерви со пиво се превртел на најпрометниот автопат во Австралија, поради што дел од патот со часови бил затворен за сообраќај, соопшти полицијата. Сè се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј, а околу илјада конзерви пиво „Викторија битер“ го прекриле патот. Како што пренесе „Ројтерс“, возачот на камионот

Се преврте камион со пиво во Австралија: Целиот автопат затворен за сообраќај

Се преврте камион со пиво во Австралија: Целиот автопат затворен за сообраќај

Сообраќајот бил целосно стопиран околу час и половина, а една лента била затворена за сообраќај во период од седум часа. Автопат во австралија бил затворен со часови откако се превртел камион кој превезувал пиво, соопштија тамошните медиуми, повикувајќи се на извори од полицијата. Сѐ се случувало во вторникот, на околу 300 километри северно од Сиднеј,