притисни ентер »

Верстапен: Спремен сум да се вратам да возам уште веднаш
Верстапен: Спремен сум да се вратам да возам уште веднаш

Верстапен: Спремен сум да се вратам да возам уште веднаш

Првиот возач на Ред Бул, Макс Верстапен, истакна дека и покрај долгата пауза се чувствува подготвен да влезе во болид и да биде дел од Ф1 уште веднаш. Пандемијата поради коронавирусот го одложи стартот на најбрзиот авто-мото спорт, но тоа не го плаши Холанѓанецот кој има голема самодоверба. „Во моментов сум во карантин, се чувам максимално и ги почитувам