притисни ентер »

Македонија на бод од првото место и добра позиција пред ждрепка
Македонија на бод од првото место и добра позиција пред ждрепка

Македонија на бод од првото место и добра позиција пред ждрепка

Репрезентативците на Македонија со вчерашната победа од 26:25 против Турција во Ескишехир дојдоа во одлична позиција за финишот од квалификациите и секако за ждрепката за Европското првенство. Со победа в недела или со реми Македонија ќе биде сигурно во првите два шешири ќе има можност за полесни ривали на шампионатот. Со оглед на тоа што 5. Коло уште

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП: Македонија може до нови бодови во Ескишехир

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП: Македонија може до нови бодови во Ескишехир

Репрезентативците на Македонија денеска ќе се обидат да стигнат до нови бодови во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а тие играат со селекцијата на Турција. На натпреварот во Ескишехир, Македонија влегува со улогата на фаворит и доколку успее да го покаже она што е замислено од селекторот Брестовац тогаш сигурно ќе може до посакуваното