притисни ентер »

Трепкаше Светлана Ражњатовиќ – Цеца на Пиво Фест во Прилеп
Трепкаше Светлана Ражњатовиќ – Цеца на Пиво Фест во Прилеп

Трепкаше Светлана Ражњатовиќ – Цеца на Пиво Фест во Прилеп

Светлана Ражњатовиќ вечерва беше главна ѕвезда на Пиво Фест 2019 година. На Цеца оваа посета не и е прв пат на фестивалот на пивото во Прилеп, но повторно успешно ја крена атмосферата, погледнете во неколку фотографии како изгледаше тоа: Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Цеца пристигна во Прилеп, вечерва е главна ѕвезда на втората вечер од Пиво Фест

Цеца пристигна во Прилеп, вечерва е главна ѕвезда на втората вечер од Пиво Фест

Вечерва во Прилеп пристигна и Цеца која што е главна ѕвезда на втората вечер на фестивалот на пивото Пиво Фест. Светлана Ражњатовиќ-Цеца најпрвин ја посети општинската зграда каде ја пречекаа новинарите, а потоа се упати на бината каде во моментов трае нејзиниот настап. Вечерва гостите исто така ги забавуваа и Миле Кузмановски, Ален Хасановиќ, Уска

„Пивофест“ во Прилеп почна во весела атмосфера - Цеца вечерва главна ѕвезда

„Пивофест“ во Прилеп почна во весела атмосфера - Цеца вечерва главна ѕвезда

Embedded video for „Пивофест“ во Прилеп почна во весела атмосфера - Цеца вечерва главна ѕвезда Во Прилеп започна 17-тото издание на Пиво фестивалот. На првата вечер од манифестацијата пристуните кои ги имаше од цела Македонија се забавуваат на музиката од Прилепски Еснаф, Селимова Желчески, но и на рок и рокенрол звуците од Ѓорѓе Давид, Ивана Негатив

Се очекува успешна втора вечер на „Пивофест" во Прилеп

Се очекува успешна втора вечер на „Пивофест" во Прилеп

Соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една од најголемите и најатрактивни летни забавни манифестации „Пивофест" што синоќа почна во Прилеп. Посетителите синоќа ги проследија настапите на групата „Прилепски еснаф", на дуетот Селимова – Желчески, на рок-изведувачите Ѓорѓе Давид и на Ивана Негатив, како и концертот на групата „Галија",

Се очекува усшешна втора вечер на „Пивофест" во Прилеп

Се очекува усшешна втора вечер на „Пивофест" во Прилеп

Соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една од најголемите и најатрактивни летни забавни манифестации „Пивофест" што синоќа почна во Прилеп. Посетителите синоќа ги проследија настапите на групата „Прилепски еснаф", на дуетот Селимова – Желчески, на рок-изведувачите Ѓорѓе Давид и на Ивана Негатив, како и концертот на групата „Галија",

Големата посетеност на алтернативната и детската програма на “Пиво фест”

Големата посетеност на алтернативната и детската програма на “Пиво фест”

Интересот за алтернативните сцени, детското катче и јавниот простор на “Пиво фест” беше голем. Така на Камената бина каде младите се забавуваа до раните утрински часови и се’ помина во најдобар можен ред. -“Очекуваме вечерва да има уште поголема посетеност, не само од нашите сограѓани, туку и од посетителите од другите градови во нашата држава и надвор

Втората вечер на Пивофест во знакот на Цеца

Втората вечер на Пивофест во знакот на Цеца

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една од најголемите и најатрактивни летни забавни манифестации „Пивофест“ што синоќа почна во Прилеп. Посетителите

Се очекува усшешна втора вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Се очекува усшешна втора вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една од најголемите и најатрактивни летни забавни манифестации „Пивофест“ што синоќа почна во Прилеп. Посетителите

Одлична атвмосфера на првата вечер од Пивофест во Прилеп

Одлична атвмосфера на првата вечер од Пивофест во Прилеп

Неподелен е впечатокот дека првата вечер на „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија на денешната прес-конференција организаторите на една од најголемите и најатрактивни летни забавни манифестации „Пивофест“ што синоќа почна во Прилеп. Посетителите

Втора вечер на „Пивофест“

Втора вечер на „Пивофест“

Во убава и весела атмосфера, со музика за сите генерации, со голтка пиво и вкусна скара, синоќа, во Прилеп беше отворена големата балканска манифестација „Пивофест 2019″. Посетителите задоволни, велат дека Фестивалот е препознатлив за регионот и дека 17-годишната традиција овозможува добра забава. Се забавуваа на настапите на Галија, Селимова Желчески,