притисни ентер »

НБА Топ 10: Магична асистенција на Харден, Адетокумбо леташе против Бостон…
НБА Топ 10: Магична асистенција на Харден, Адетокумбо леташе против Бостон…

НБА Топ 10: Магична асистенција на Харден, Адетокумбо леташе против Бостон…

Шест натпревари се одиграа во најсилната лига на светот, а на истите имаше квалитетни потези, акции, но само десетте најдобри си најдоа место на најновата листа. Одбројувањето го започнува ДиВиченцо од Милвоки, а го завршува Морент од Мемфис со супер забивање. Меѓутоа на останатите позиции се мајсториите на Харден, Адетокумбо, Ковингтон, па уживајте