притисни ентер »

Челси го потврдија Тухел, тој веќе одработи еден тренинг!
Челси го потврдија Тухел, тој веќе одработи еден тренинг!

Челси го потврдија Тухел, тој веќе одработи еден тренинг!

Челси го потврдија именувањето на германскиот стручњак Томас Тухел како замена за Френк Лампард, оставајќи му предизвик да изгради тим со скапите засилувања кој е само деветти во Премиер лигата и првата и главната цел ќе му биде да обезбеди фудбал во Лигата на шампиони. 47-годишниот Тухел доби отказ од Пари Сен-Жермен на католички Бадник и покрај тоа

Челси го потврдија Тухел, тој веќе одработи еден тренинг!

Челси го потврдија Тухел, тој веќе одработи еден тренинг!

Челси го потврдија именувањето на германскиот стручњак Томас Тухел како замена за Френк Лампард, оставајќи му предизвик да изгради тим со скапите засилувања кој е само деветти во Премиер лигата и првата и главната цел ќе му биде да обезбеди фудбал во Лигата на шампиони. 47-годишниот Тухел доби отказ од Пари Сен-Жермен на католички Бадник и покрај тоа

Тухел седна на клупата на Челзи

Тухел седна на клупата на Челзи

Поранешниот стратег на францускиот првак Пари Сен Жермен, Германецот Томас Тухел, вечерва официјално е назначен за нов тренер на премиерлигашот Челзи. Тухел потпиша договор на 18 месеци, со можност соработката да биде продолжена за уште една година, соопшти клубот од Лондон. Тухел, кој освои две последователни шампионски титули со екипата на Пари-Сен

Челси го потврдија Тухел, тој веќе одработи еден тренинг!

Челси го потврдија Тухел, тој веќе одработи еден тренинг!

Челси го потврдија именувањето на германскиот стручњак Томас Тухел како замена за Френк Лампард, оставајќи му предизвик да изгради тим со скапите засилувања кој е само деветти во Премиер лигата и првата и главната цел ќе му биде да обезбеди фудбал во Лигата на шампиони. 47-годишниот Тухел доби отказ од Пари Сен-Жермен на католички Бадник и покрај тоа

Тухел го одработи првиот тренинг како тренер на Челси

Тухел го одработи првиот тренинг како тренер на Челси

Томас Тухел денеска беше назначен за нов тренер на англискиот премиер-лигаш Челси. Тој веќе го одработи првиот тренинг со фудбалерите и ја почна својата ера на „Стемфорд бриџ“. Тој во Лондон дојде на местото на Френк Лампард кој имаше катастрофални резултати во Премиер-лигата, а со Челси потпиша две и пол годишен договор. &nbsp ✅ Thomas Tuchel’s 1st

Снимките покажуваат колку безмилосен тренер е Томас Тухел

Снимките покажуваат колку безмилосен тренер е Томас Тухел

Германецот Томас Тухел е најверојатниот наследник на Френк Лампард на клупата на Челси, и интересни снимки од времето кога тој беше тренер на Мајнц покажува каков стил на тренирање ќе наметне на „Стемфорд бриџ“. 47-годишниот Тухел, кој освои две француски титули во низа со Пари Сен-Жермен и лани ги донесе до финалето на Лигата на шампионите, е фаворит

Снимките покажуваат колку безмилосен тренер е Томас Тухел

Снимките покажуваат колку безмилосен тренер е Томас Тухел

Германецот Томас Тухел е најверојатниот наследник на Френк Лампард на клупата на Челси, и интересни снимки од времето кога тој беше тренер на Мајнц покажува каков стил на тренирање ќе наметне на „Стемфорд бриџ“. 47-годишниот Тухел, кој освои две француски титули во низа со Пари Сен-Жермен и лани ги донесе до финалето на Лигата на шампионите, е фаворит

Почнува ерата на Тухел, рокади во составот и целосно „нов Челзи“

Почнува ерата на Тухел, рокади во составот и целосно „нов Челзи“

Од вечерва е и официјално – Томас Тухел е новиот тренер на Челзи. Германецот кој доби отказ во ПСЖ се вдоми во Лондон во клуб кој можеби и прелесно се откажа од својата легенда Френк Лампард. Тухел доби договор на две и пол години, кај Абрамович тоа е цела вечност, но сепак е доволно време за да се остави свој печат. Па, што ќе бидат најважните задачи