притисни ентер »

Бабиќ: Кукуловски покажа дека е голем потенцијал на Е.Пелистер

Бабиќ: Кукуловски покажа дека е голем потенцијал на Е.Пелистер

Е.Пелистер се врати во Битола по престојот во Хрватска, каде одигра три пријателски натпревари, на кои пак забележа две победи и еден пораз. Стратегот на битолскиот тим, Жељко Бабиќ направи мини-анализа на досегашниот тек од подготовките пред стартот на вториот дел од сезоната, во која го чекаат тешки битки на неколку полиња. „Ракометарите одлично

Бабиќ: Пелистер ќе ја крева формата како одминува сезоната

Бабиќ: Пелистер ќе ја крева формата како одминува сезоната

Еурофарм Пелистер ги заврши подготовките во Хрватска каде одигра три контролни натпревари против на кои забележа по една победа, порази и реми. Битолчани славеа над Горица, ремизираа со Целје и загубија од ППД Загреб. Тренерот на „зелено-белите“ е задоволен од подготовките, велејќи дека како ќе одминува сезоната формата на ракометарите ќе оди само

Бабиќ: Одличен потег беа подготовките во Хрватска, младите добро се претставија

Бабиќ: Одличен потег беа подготовките во Хрватска, младите добро се претставија

Тренерот на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ е задоволен од сработеното на подготовките во Хрватска каде се одиграат и три контролни натпревари. Пелистерци остварија по една победа (Горица 27:24), реми (Целје 26:26) и пораз (ППД Загреб 26:23). – Ракометарите одлично се ангажираа деновиве. Во текот на сите натпревари покажавме задоволителен интензитет

Бабиќ е задоволен од подготовките во Хрватска, ова беше добар потег за Еурофарм Пелистер

Бабиќ е задоволен од подготовките во Хрватска, ова беше добар потег за Еурофарм Пелистер

Подготовките на Еурофарм Пелистер во Хрватска се одличен потег, смета тренерот на екипата од Битола, Жељко Бабиќ. Битолчани во Хрватска одиграа неколку натпревари, тоа беше добар потег коментира тренерот на Еурофарм Пелистер. „Ракометарите одлично се ангажираа деновиве. Во текот на сите натпревари покажавме задоволителен интензитет. Задоволен сум,

Бабиќ: Кукуловски покажа дека е голем потенцијал на Е.Пелистер

Бабиќ: Кукуловски покажа дека е голем потенцијал на Е.Пелистер

Е.Пелистер се врати во Битола по престојот во Хрватска, каде одигра три пријателски натпревари, на кои пак забележа две победи и еден пораз. Стратегот на битолскиот тим, Жељко Бабиќ направи мини-анализа на досегашниот тек од подготовките пред стартот на вториот дел од сезоната, во која го чекаат тешки битки на неколку полиња. „Ракометарите одлично

Бабиќ за Хендави: Екстра засилување за поголем квалитет и конкуренција на голот

Бабиќ за Хендави: Екстра засилување за поголем квалитет и конкуренција на голот

Ракометарите на Еурофарм Пелистер се подготвуваат за пролетната полусезона, која ќе ја отворат со гостување кај ППД Загреб на шести февруари во рамките од СЕХА лигата. Тимот од Битола на подготовките во Словенија и Хрватска запиша скор од една победа, едно реми и еден пораз. Во пресрет на остатокот од сезоната, ново име во екипата ќе биде голманот

Победа за Е.Пелистер на последниот „тест“ во Хрватска

Победа за Е.Пелистер на последниот „тест“ во Хрватска

По поразот од ППД Загреб во рамките на подготовките за вториот дел од сезоната, избраниците на Жељко Бабиќ дојдоа до победа во последниот пријателски натпревар во Хрватска. Битолчани беа подобри од Горица со 24-27. Ова беше меч во кој доминираа, имаа позитива од шест гола по првото полувреме, предност која на крајот се покажа како доволна за втор триумф

Прва победа на Еурофарм Пелистер на јануарските подготовки

Прва победа на Еурофарм Пелистер на јануарските подготовки

Еурофарм Пелистер триумфираше на контролниот меч против Горица со 24-27, како подготовка за вториот дел од сезоната. По ремито во првиот натпревар со Целје и поразот од ППД Загреб, битолчани стигнаа до првиот триумф на мини турнејата во Словенија. Пресудно беше првото полувреме кое Пелистер го доби со 16-10 и до крајот само рутински беше приведен мечот