притисни ентер »

Одичниот настап на Дибиров во Манхајм го однесе во тимот на колото од ЛШ
Одичниот настап на Дибиров во Манхајм го однесе во тимот на колото од ЛШ

Одичниот настап на Дибиров во Манхајм го однесе во тимот на колото од ЛШ

Тимот на Вардар во Лигата на шампионите запиша важна победа на гостувањето во Манхјам кај Рајн-Некар Левен (27:30). Во оваа важна победа за црвено-црните еден од најдобрите поединци беше Тимур Дибиров. Русинот одигра извонреден натпревар, а посебно се истакна со голот од девет метри во финишот од натпреварот. Ваквиот негов настап не помина незабележано

Вардар: Дибиров во идеалниот тим, а Криштопанс во ТОП 5 голови

Вардар: Дибиров во идеалниот тим, а Криштопанс во ТОП 5 голови

Левото крило на македонскиот ракометен првак Вардар, Тимур Дибиров се најде во идеалниот состав во изборот на ЕХФ ТВ за 11. коло во Лигата на шампионите. Дибиров учествуваше со седум погодоци во триумфот на Вардар (30:27) над Рајн Некар Левен во средата на гостински терен. Покрај Русинот во тимот на колот се и: Винсен Жерар (голман), Михаил Јурецки

Мајсторијата во режија на Карачиќ и Криштопанс меѓу најдобрите пет во ЛШ

Мајсторијата во режија на Карачиќ и Криштопанс меѓу најдобрите пет во ЛШ

Македонскиот првак Вардар со доминатна игра дојде до победата на гостувањето кај Рајн Некар Левен во рамките на 11. коло во Лигата на шампионите. Вардарци славеа со 30:27, а еден од тие погодоци се најде во Топ 5 на голото во изборот на ЕХФ. Станува збор за мајсторијата во режија на Карачиќ и Криштопанс при која летонскиот „џин“ ја сместува топката

Награда за одличната партија против „лавовите“: Маестро Дибиров е во идеалниот тим на колото во ЛШ

Награда за одличната партија против „лавовите“: Маестро Дибиров е во идеалниот тим на колото во ЛШ

Екипата на Вардар оствари супер значајна победа на гостувањето кај Рајн-Некар Левен во Лигата на шампионите, победа во која голема улога имаше летечкото крило Тимур Дибиров кој даде седум погодоци од девет обиди. Токму оваа партија на фантастичниот Русин не мина незабележана од ЕХФ и Тумур се најде во идеалниот тим на 11. коло во елитното натпреварување

Тимур Дибиров во тимот на колото

Тимур Дибиров во тимот на колото

Тимур Дибиров беше најдобар во победата на Вардар на гостувањето кај Рајн Некар, вардаровото крило се најде и во тимот на колото во Лигата на шампионите. Со седум голови Дибиров беше најефикасен во тимот на Вардар на гостувањето кај Рајн Некар каде македонскиот тим победи со 30:27. Тој е избран во тимот на колото од Лигата на шампионите: Лево крило:

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс меѓу најдобрите пет гола на колото

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс меѓу најдобрите пет гола на колото

Вардар славеше голема победа на гостувањето кај Рајн Некар, а еден од најубавите голови на колото во Лигата на шампионите беше во режија на вардаровите ракометари, Игор Карачиќ и Даинис Криштопанс. Вардар со 30:27 го победи Рајн Некар на негов терен, и му избега на германскиот тим во битката за второто место. Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс се најде

Дибиров во тимот на колото

Дибиров во тимот на колото

Тимур Дибиров, одигра брилијантен меч против Рајн Некар во Манхајм, постигна седум гола во победата на Вардар 30:27, поради што се најде во идеалниот тим на 11 коло во Лигата на шампионите. Вардар, во Манхајм, освои значајни бодови во борбата за второто место на табелата. Црвено-црните се втори со 15 бода, три помалку од лидерот Барселона и еден повеќе

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс во ТОП 5 голови на колото

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс во ТОП 5 голови на колото

Вардар го победи Рајн Некар со 30-27, на негов терен, и му избега на германскиот тим во битката за второто место. Eден од најубавите голови на колото во Лигата на шампионите беше во режија на вардаровите ракометари, Игор Карачиќ и Даинис Криштопанс. Топ пет листата можете да ја погледнете ОВДЕ. Коментари Advertisements

Дибиров во тимот на колото во ЛШ, цепелинот на Криштопанс меѓу најубавите голови

Дибиров во тимот на колото во ЛШ, цепелинот на Криштопанс меѓу најубавите голови

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров се најде во тимот на 11 коло во ракометната Лига на шампионите на ЕХФ. Рускиот репрезентативец постигна седум голови во победата на Вардар на гостувањето кај Рајн Некар Левер од 30:27. Покрај Дибиров во тимот на тимот на колото се уште: Лев бек: Михал Јурецки (Кјелце), Среден бек: Барис Пукхуски (Мотор), Десен

Дибиров во тимот на колото, Криштопанс во ТОП 5 голови

Дибиров во тимот на колото, Криштопанс во ТОП 5 голови

Левото крило на македонскиот ракометен првак Вардар, Тимур Дибиров се најде во идеалниот состав во изборот на ЕХФ ТВ за 11. коло во Лигата на шампионите. Дибиров учествуваше со седум погодоци во триумфот на Вардар (30:27) над Рајн Некар Левен во средата на гостински терен. Покрај Русинот во тимот на колот се и: Винсен Жерар (голман), Михаил Јурецки