притисни ентер »

Русија ќе го суспендира договорот за жито ако не се исполнат нејзините барања
Русија ќе го суспендира договорот за жито ако не се исполнат нејзините барања

Русија ќе го суспендира договорот за жито ако не се исполнат нејзините барања

Русија сигнализираше дека доколку не се исполнат барањата за подобрување на нејзиниот извоз на жито и вештачки ѓубрива, таа нема да го продолжи договорот по 17 јули кој дозволува безбеден воен извоз на истите производи од пристаништата во три украински региони на Црното Море, пишува Хина. Русија ја упати истата закана и барања во март, само што минатата

Русија најави суспензија на договорот за жито, додколку не се исполнат нејзините барања

Русија најави суспензија на договорот за жито, додколку не се исполнат нејзините барања

Русија најави суспензија на договорот за жито, додколку не се исполнат нејзините барања Русија сигнализираше дека доколку не се исполнат барањата за подобрување на нејзиниот извоз на жито и вештачки ѓубрива, таа нема да го продолжи договорот по 17 јули кој дозволува безбеден воен извоз на истите производи од пристаништата во три украински региони на

Русија најави суспензија на договорот за жито, додколку не се исполнат нејзините барања

Русија најави суспензија на договорот за жито, додколку не се исполнат нејзините барања

Русија сигнализираше дека доколку не се исполнат барањата за подобрување на нејзиниот извоз на жито и вештачки ѓубрива, таа нема да го продолжи договорот по 17 јули кој дозволува безбеден воен извоз на истите производи од пристаништата во три украински региони на Црното Море, пишува Хина. Русија ја упати истата закана и барања во март, само што минатата

Русија најави суспензија на договорот за жито, додколку не се исполнат нејзините барања

Русија најави суспензија на договорот за жито, додколку не се исполнат нејзините барања

Русија најави суспензија на договорот за жито, додколку не се исполнат нејзините барања Д.А. Пред 32 секунди Русија сигнализираше дека доколку не се исполнат барањата за подобрување на нејзиниот извоз на жито и вештачки ѓубрива, таа нема да го продолжи договорот по 17 јули кој дозволува безбеден воен извоз на истите производи од пристаништата во три

Пирло на две кола пред крајот доби отказ во Турција

Пирло на две кола пред крајот доби отказ во Турција

Пирло на две кола пред крајот доби отказ во Турција С.Д Пред 3 минути Фото: EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI Славниот Италијанец, Андреа Пирло по серијата променливи резултати и два врзани порази во кои неговата екипа прими дури седум голови доби отказ од Карагумрук. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Заминувањето на Пирло го потврди турскиот

ЕУ: Руските банки не можат да се вратат во СВИФТсистемот

ЕУ: Руските банки не можат да се вратат во СВИФТсистемот

ЕУ: Руските банки не можат да се вратат во СВИФТсистемот С.К. Пред 5 минути Москва, Русија / Фото: EPA-EFE/FELIPE TRUEBA ЕУ: Руските банки не можат да се вратат во СВИФТсистемот Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Европската унија не планира повторно да ги вклучи руските банки во системот СВИФТ, а тоа важи и за „Росељхозбанка“, изјави денеска

ЕУ не планира повторно да ја поврзе клучната руска банка со SWIFT

ЕУ не планира повторно да ја поврзе клучната руска банка со SWIFT

Европската Унија нема во блиска иднина повторно да го поврзе рускиот државен земјоделски заемодавач Роселкозбанк со системот за плаќање SWIFT, објави „Известија“, цитирајќи го портпаролот на ЕУ за надворешни работи, Петер Стано. Роселкозбанк го олеснува најголемиот дел од трансакциите кои вклучуваат руски земјоделски извоз. Стано истакна дека Брисел