притисни ентер »

R5 TURBO 3E, Роден за дрифт
R5 TURBO 3E, Роден за дрифт

R5 TURBO 3E, Роден за дрифт

Спектакуларен електричен концепт автомобил подготвен за дрифт, кој, на прославата на 50-годишнината од моделот Renault 5, им оддава почит на легендарните спортски верзии на тој модел: Renault 5 Turbo и Turbo 2. Ова екстравагантно повторно издание е на самиот врв во својата класа. Тој е фокусиран на забавата и светот на видео игрите и соочување со дигиталниот

Renault R5 Turbo 3E е модерна ЕВ верзија на култниот модел

Renault R5 Turbo 3E е модерна ЕВ верзија на култниот модел

Следејќи ги стапките на Renault 5 Turbo и Turbo 2, француската компанија го ревидираше и популарниот хот хеч за престојната електрична ера Во пресрет на претставувањето на сериската верзија на новиот R5 EV, Renault за последен пат подготви еднократна „електромод“ верзија на култното супермини R5 Turbo. Концептот R5 Turbo 3E е целосно електричен хот

ПРЕМИЕРА: R5 Turbo 3E Concept е најава од Renault за електричен хот хеч!

ПРЕМИЕРА: R5 Turbo 3E Concept е најава од Renault за електричен хот хеч!

Визијата за електричен хот хеч кој влече инспирација од легендарниот Renault 5 има на располагање 375 коњски сили и 700 Nm вртежен момент! Концептот е базиран на веќе-покажаниот Renault 5 концепт од почетокот на оваа година, но со значително поагресивен стајлинг и нагласени спортски амбиции. Комбинацијата од агресивен аеро-пакет, широки тркала и агресивни

Renault 5 Electric постоеше уште во 1972 година

Renault 5 Electric постоеше уште во 1972 година

Сега сите заборуваат за електричните возила, а презентацијата на стратешкиот план на Renaulution на почетокот на 2021 година, исто така, го привлече вниманието на сите поради неговиот исклучителен ревијален автомобил, Renault 5 Prototype, предвесник на 100% електричен модел што доаѓа во 2023 година. Но, Renault имаше електричен модел уште во 1972 година

Renault ита напред со полна пареа и открива прототип што ќе ве електрификува

Renault ита напред со полна пареа и открива прототип што ќе ве електрификува

Ветено е дека ова година во која славиме 50 годишнина од моделот Renault 5, ќе биде полна со изненадувања… Роденденската прослава на култната „петка“ продолжува со скорешното претставување на на нов забавен и моќен прототип. Прославата продолжува: по повод 50-годишнината од легендарниот модел R5, компанијата Renault наскоро ќе претстави нов прототип