притисни ентер »

10 совети за природнa зимска нега на кожата
10 совети за природнa зимска нега на кожата

10 совети за природнa зимска нега на кожата

Зимската нега на кожата може да трае и до Април. Иако доаѓа пролет сеуште ќе има ладни денови во кои ќе имаме потреба од зголемена и соодветна нега.  За да не ги почувствувате ефектите од студеното време и ветерот, подобрете ја вашата рутина со овие 10 природни совети со кои ќе го задржите чувството на млада свежа и мека кожа. Останете хидрирани Со

Најдобра детоксична маска за кожа!

Најдобра детоксична маска за кожа!

Најдовме рецепт за чистење на лицето кое ќе ја направи вашата кожа сјајна и мазна. Ви требаат јогурт, кафе и куркума. Куркумата е егзотичен зачин кој се грижи за здравиот сјај на вашата кожа, ја смирува иритацијата и ги ублажува акните. Зрната од кафе содржат многу антиоксиданси и помагаат на кожата да остане помлада и поцврста. Работата на јогуртот

5 бјути совети на познатите модели за нега на кожата

5 бјути совети на познатите модели за нега на кожата

Здравиот начин на живот на моделите подразбира балансирана исхрана и редовни тренинзи. Меѓу нивните бјути совети се кријат едноставни трикови кои тие ги користат во нивните секојдневни рутини. #Kendall Jenner „Отсекогаш сум била педантна кога станувало збор за чистењето на лицето. Го мијам лицето 3 пати на ден. Никогаш не го допирам лицето само го