притисни ентер »

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Методи Хаџи-Јанев: На Европа и ѐ потребна политика на единство, во спротивно и` престои поделба
ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Методи Хаџи-Јанев: На Европа и ѐ потребна политика на единство, во спротивно и` престои поделба

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Методи Хаџи-Јанев: На Европа и ѐ потребна политика на единство, во спротивно и` престои поделба

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Методи Хаџи-Јанев: На Европа и ѐ потребна политика на единство, во спротивно и` престои поделба Дејан Србиновски Пред 3 минути Методи Хаџи-Јанев/ Фото Слободен печат Моето учеството на „Џамбо безбедносна конференција“ – ( J umbo security conference) во Рим, Италија беше со цел да се разговара на повеќе актуелни теми од безбедносниот

ТАЖНА ВЕСТ ГО ПОГОДИ МАКЕДОНСКИОТ СПОРТСКИ СВЕТ: Почина првиот тренер на Кирил Лазаров

ТАЖНА ВЕСТ ГО ПОГОДИ МАКЕДОНСКИОТ СПОРТСКИ СВЕТ: Почина првиот тренер на Кирил Лазаров

Македонскиот ракомет е завиен во црно, откако денеска почина Илчо Јанев, дел од школата на КЛ7 од Свети Николе. Јанев е првиот тренер, од кој започна да ги учи тајните на ракометот македонската легенда Кире Лазаров. Веста за смртта на Јанев ја објави тимот на Овче Поле на социјалните мрежи. „Со голема жал и неверување ја добивме веста за смртта на

Шок за македонскиот ракомет: Почина Илчо Јанев, првиот тренер на Кирил Лазаров

Шок за македонскиот ракомет: Почина Илчо Јанев, првиот тренер на Кирил Лазаров

Шок за македонскиот ракомет: Почина Илчо Јанев, првиот тренер на Кирил Лазаров Македонскиот ракомет е завиен во црно, откако денеска почина Илчо Јанев, кој е дел од школата на КЛ7 од Свети Николе. Јанев е првиот тренер на македонската ракометна легенда Кирил Лазаров. -Со голема жал и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот тренер Илчо Јанев

Почина човекот кој го откри Кирил Лазаров

Почина човекот кој го откри Кирил Лазаров

Тажни вести од Свети Николе. Почина денеска искусниот ракометен стратег Илчо Јанев, човекот кој долги години беше дел од РК Овче Поле и еден од првите со кој има работено нашиот најдобар ракометар на сите времиња Кирил Лазаров. Искусниот стратег во изминатиот период беше дел од школата на КЛ7 во Свети Николе. Веста за неговата смрт беше објавена на

Почина Илчо Јанев, тренерот кој го создаде Кирил Лазаров

Почина Илчо Јанев, тренерот кој го создаде Кирил Лазаров

Нова голема загуба доживеа македонскиот ракомет, откако денеска почина тренерот Илчо Јанев. Јанев во моментов беше дел од школата на КЛ7 во Свети Николе, а најпознат во ракометните води е по тоа што го создаде најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров. Токму Јанев беше чоекот кој му беше прв тренер на најдобриот македонски ракометар. Веста за смртта

Овче Поле соопшти лоши вести: Почина Илчо Јанев, човекот кој го создаде Кирил Лазаров

Овче Поле соопшти лоши вести: Почина Илчо Јанев, човекот кој го создаде Кирил Лазаров

Ракометниот клуб Овче Поле од Свети Николе соопшти лоши вести за македонската јавност. Почина Илчо Јанев, кој е познат по тоа што е меѓу најзаслужните за промовирањето на Кирил Лазаров во светот на ракометот. Искусниот стратег во изминатиот период беше дел од школата на КЛ7 во Свети Николе. Веста за неговата смрт беше објавена на социјалните мрежи

Тажна вест: Почина првиот тренер на Кире Лазаров

Тажна вест: Почина првиот тренер на Кире Лазаров

Тажна вест: Почина првиот тренер на Кире Лазаров С.Д Пред 1 минута Фото: ГРК Овче Поле Taжна вест денес пористигнува во Македонија, денеска почина првиот тренер на македонската ракометна легенда и денешен селектор на машката репрезентација Кире Лазаров. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Веста за смрта на Илчо Јанев ја објави екипата на

Шок за македонскиот ракомет: Почина Илчо Јанев, првиот тренер на Кирил Лазаров

Шок за македонскиот ракомет: Почина Илчо Јанев, првиот тренер на Кирил Лазаров

Македонскиот ракомет е завиен во црно, откако денеска почина Илчо Јанев, кој е дел од школата на КЛ7 од Свети Николе. Јанев е првиот тренер на македонската ракометна легенда Кирил Лазаров. -Со голема жал и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот тренер Илчо Јанев. Прекрасен човек,тренер кој секогаш се трудеше да изгради врвни […]

Тажна вест за македонскиот ракомет: Почина првиот тренер на Кире Лазаров

Тажна вест за македонскиот ракомет: Почина првиот тренер на Кире Лазаров

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Македонската спортска јавност денес ја погоди тажна вест, почина првиот тренер на денешниот селектор на репрезентацијата Кире Лазаров, Илчо Јанев. Сите викаат Аргентина шампион! Јас НЕ! - 3 ден ↓↓↓ Веста за cмртта на Илчо Јанев ја објави тимот на ГРК Овче Поле. „Со голема жал

Почина првиот тренер на Кирил Лазаров!

Почина првиот тренер на Кирил Лазаров!

Тажна вест доаѓа за љубителите на македонскиот ракомет, откако денеска почина Илчо Јанев, кој е првиот тренер на македонската ракометна легенда и селектор на машката репрезентација, Кире Лазаров. Екипата на Овче Поле ја објави веста за смртта на Јанев преку нивниот профил на Фејсбук. „Со голема жал и неверување ја добивме веста за смртта на нашиот