притисни ентер »

Икарди ја изневерил Ванда, крај на славната романса
Икарди ја изневерил Ванда, крај на славната романса

Икарди ја изневерил Ванда, крај на славната романса

Заврши славната романса помеѓу Ванда Нара и Мауро Икарди. Медиумите во Франција, на големо пишуваат дека се е завршено меѓу парот. Првиот сигнал пристигна од Инстаграм каде што Ванда објави стори на кое пишуваше: „Уништи уште едно семејство поради една курва“. Освен пораката на стори Ванда ги избришала заедничките фотографии со Икарди. Двојка стана

Ванда си замина од Париз, Икарди не дојде на тренинг

Ванда си замина од Париз, Икарди не дојде на тренинг

Ванда Нара и Мауро Икарди дефинитивно се разведуваат, потврдуваат аргентинските медиуми откако добиле потврда за разделбата меѓу голгетерот на ПСЖ и неговата сопруга. Неверство на фудбалерот е причина за разводот, откако Ванда дознала дека сопругот ја изневерува со нејзина пријателка, аргентинската актерка Марија Еугенија Суарез. Токму личните проблеми

Италијанските медиуми ја потсетија Ванда на нејзините неодамнешни зборови за Мауро – испадна наивна

Италијанските медиуми ја потсетија Ванда на нејзините неодамнешни зборови за Мауро – испадна наивна

Ванда Нара објави приказна со порака „Уште едно семејство што го уништивте поради к*рва“, што беше доволно медиумите ширум светот да објават крај на врската со Мауро Икарди. Во 2014 година, Мауро и Ванда стапнаа на „луд камен“ и во бракот добија две ќерки, но сега напаѓачот на ПСЖ, наводно, ја изневерил Ванда. Ванда ја избриша својата приказна, но

Ванда си замина од Париз, Икарди не дојде на тренинг

Ванда си замина од Париз, Икарди не дојде на тренинг

Ванда си замина од Париз, Икарди не дојде на тренинг Ванда Нара и Мауро Икарди дефинитивно се разведуваат, потврдуваат аргентинските медиуми откако добиле потврда за разделбата меѓу голгетерот на ПСЖ и неговата сопруга. Неверство на фудбалерот е причина за разводот, откако Ванда дознала дека сопругот ја изневерува со нејзина пријателка, аргентинската

Икарди ја изневерил Ванда, крај на славната романса

Икарди ја изневерил Ванда, крај на славната романса

Заврши славната романса помеѓу Ванда Нара и Мауро Икарди. Медиумите во Франција, на големо пишуваат дека се е завршено меѓу парот. Првиот сигнал пристигна од Инстаграм каде што Ванда објави стори на кое пишуваше: „Уништи уште едно семејство поради една курва“. Освен пораката на стори Ванда ги избришала заедничките фотографии со Икарди. Двојка стана

Ова е девојката со која Икарди ја изневерил Ванда, била нејзина пријателка

Ова е девојката со која Икарди ја изневерил Ванда, била нејзина пријателка

Контроверзниот брак на Ванда Нара и Мауро Икарди кој се роди после неверство со неверство и заврши. Аргентинските медиуми веќе открија и која е девојката со која Мауро ја изневерил Ванда . Медиумите забележале дека покрај Икардо, Ванда од нејзиниот Инстаграм профил ја отследил и аргентинската актерка Чина Суарез, која и била пријателка. Мауро и Ванда

Откриена девојката која го растури бракот на контроверзните Ванда и Мауро Икарди

Откриена девојката која го растури бракот на контроверзните Ванда и Мауро Икарди

Контроверзниот брак на Ванда Нара и Мауро Икарди кој се изроди со неверство, заврши на ист начин откако Аргентинката го фатила својот сопруг како ја изневерува со аргентинска глумица, па медиумите открија за кого станува збор. Ванда го отследила Мауро од Инстаграм веднаш откако објави дека „уништил уште еден брак поради ку*ва“, а истовремено ја отследила

Пукна љубовта помеѓу Икарди и Ванда Нара

Пукна љубовта помеѓу Икарди и Ванда Нара

Пукна љубовта помеѓу Ванда Нара и напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди. Доцна синоќа, сопругата на Икарди, на Инстаграм објави порака, која многумина ја протолкуваа како крај на нивниот десет годишен брак. „Уште едно семејство уништи поради к.р.а“. Веднаш потоа Ванда Нара ги избришала и сите заеднички фотографии. „Калчомеркато“, тврди дека причина за караницата

Ванда го откри неверството на Икарди: Си го уништи семејството поради к***а

Ванда го откри неверството на Икарди: Си го уништи семејството поради к***а

Ванда со објавување на Инстаграм го обвини нејзионот сопруг за неверство. Таа напишала: „Уште едно семејство што го уништи поради ку***“. ❗Wanda Nara, who is Mauro Icardi's wife and agent, posted the following on Instagram: "Another family that you have ruined for a slut". She also unfollowed Icardi off Instagram. pic.twitter.com/vi95FplqVn — FC Barcelona