притисни ентер »

Ноле со порака на денот кога почина Коби: „Те сакам, пријателе мој“
Ноле со порака на денот кога почина Коби: „Те сакам, пријателе мој“

Ноле со порака на денот кога почина Коби: „Те сакам, пријателе мој“

Точно една година помина од трагичната хеликоптерска несреќа во која меѓудругите животот го загуби и кошаркарскиот ас, Коби Брајант – трагедија која го здрма спортскиот свет. Веста за трагедијата на Коби, српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ го затекна на Австралија опен. „Тој е еден од најголемите спортисти на сите времиња, ме инспирираше мене и многу

Ноле со порака на денот кога почина Коби: „Те сакам, пријателе мој“

Ноле со порака на денот кога почина Коби: „Те сакам, пријателе мој“

Точно една година помина од трагичната хеликоптерска несреќа во која меѓудругите животот го загуби и кошаркарскиот ас, Коби Брајант – трагедија која го здрма спортскиот свет. Веста за трагедијата на Коби, српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ го затекна на Австралија опен. „Тој е еден од најголемите спортисти на сите времиња, ме инспирираше мене и многу

Една година од смртта на Коби Брајант ‘Постојано велеше дека сака да умре млад’

Една година од смртта на Коби Брајант ‘Постојано велеше дека сака да умре млад’

Пред точно една година, во светот одекна веста за трагедијата – Коби Брајант почина. Легендарниот кошаркар загина во хеликоптерска несреќа во близина на градот Калабасас, Калифорнија, а уште осум лица, вклучувајќи ја и неговата 13-годишна ќерка. Деталите за ужасната несреќа и повредите наводно се толку ужасни што американските медиуми, од почит кон

Ноле со порака на денот кога почина Коби: „Те сакам, пријателе мој“

Ноле со порака на денот кога почина Коби: „Те сакам, пријателе мој“

Точно една година помина од трагичната хеликоптерска несреќа во која меѓудругите животот го загуби и кошаркарскиот ас, Коби Брајант – трагедија која го здрма спортскиот свет. Веста за трагедијата на Коби, српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ го затекна на Австралија опен. „Тој е еден од најголемите спортисти на сите времиња, ме инспирираше мене и многу

Ѓоковиќ со емотивна порака за Коби: Засекогаш Мамба, те сакам пријателе!

Ѓоковиќ со емотивна порака за Коби: Засекогаш Мамба, те сакам пријателе!

Пред точно една година кошаркарскиот свет, спортскиот свет остана без Коби Брајант кој го загуби животот во хеликоптерска несреќа во која настрада и неговата ќерка Џијана со уште седум луѓе. Поради тоа денеска има многу емотивни пораки, одново се споделуваат сеќавања за тоа каков човек беше Коби и како успеваше со својот став, менталитет да им даде

Ванеса Брајант на годишнината од смртта објави емотивно писмо од најдобрата другарка на Џиџи

Ванеса Брајант на годишнината од смртта објави емотивно писмо од најдобрата другарка на Џиџи

Помина една година од трагичната смрт на славниот кошаркар Коби Брајант и неговата ќерка Џијана, а на својот Инстаграм профил по повод првата годишнина се огласи вдовицата на Коби, Ванеса Брајант. Ванеса објавила емотивно писмо од најдобрата другара на Џијана, Обри Калахан која на посебен начин се простила од неа. „Денеска го примив ова прекрасно писмо

„Те сакам пријателе“: Ѓоковиќ објави емотивна порака посветена на Коби Брајант

„Те сакам пријателе“: Ѓоковиќ објави емотивна порака посветена на Коби Брајант

Веста за смртта на Коби Брајант, Новак Ѓоковиќ ја дочека на Австралија опен. Српскиот тенисер потоа се расплака и одржа емотивен говор. „Тој е еден од најголемите спортисти на сите времиња, тој ме инспирираше мене и многу други. Имав среќа да имам одлична врска со него, тој ми даваше поддршка кога ми требаше, ми даваше совети, секогаш беше таму. Тој

Од Ѓоковиќ со љубов за Коби: Засекогаш Мамба, те сакам пријателе!

Од Ѓоковиќ со љубов за Коби: Засекогаш Мамба, те сакам пријателе!

И една година по хеликоптерската несреќа, Новак Ѓоковиќ не може да го заборави својот голем пријател Коби Брајант. Во периодот кога загина кошаркарската легенда, Србинот беше во поход кон титулата на Австралија Опен и во натамошниот дел од турнирот носеше тренерки со броевите 8 и 24 и иницијалите КБ, во чест на Коби. Тагата и денес не е помала, Новак

Ѓоковиќ со емотивна порака за Брајант, те сакам пријателе !

Ѓоковиќ со емотивна порака за Брајант, те сакам пријателе !

Светската кошарка денеска одбележува една година од загинувањето на легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант. Коби загина во хеликоптерска несреќа на 26 јануари 2020 година, во која животот го загуби и неговата ќерка Џиана Џиџи Брајант. На денот на годишнината од смртта на Коби, се огласија повеќе спортски ѕвезди, меѓу нив и Новак Ѓоковиќ, Србинот со

Ѓоковиќ се сети на Коби: Те сакам пријателе

Ѓоковиќ се сети на Коби: Те сакам пријателе

Помина точно едена година од трагичната смрт на Коби Брајант, а на големиот пријател се сети и Новак Ѓоковиќ. На годишнината од трагедијата се огласи и најдобриот тенисер на светот. – Мамба, засекогаш. Те сакам, пријателе мој – напиша Ѓоковиќ на Инстаграм со фотографија со Коби. На 26 јануари 2020 година Коби Брајант настрада во хеликоптерска несреќа