притисни ентер »

Лингард ги излуде гигантите, каде ќе заврши „црвениот ѓавол“
Лингард ги излуде гигантите, каде ќе заврши „црвениот ѓавол“

Лингард ги излуде гигантите, каде ќе заврши „црвениот ѓавол“

Италијанскит гигант Интер ја следи ситуацијата на Џеси Лингард во Манчестер Јунајтед, додека напаѓачот продолжува да импресионира на позајмица во Вест Хем. Лингард отиде на позајмица оваа зима, каде доживеа преродба, а „ЕСПН“ сега објави дека неговите фантастични игри не поминале незабележани дури и кај големите европски клубови. Наводно, го следат

Зарем е можно? Лингард на „радарот“ на ПСЖ, Интер и Реал?

Зарем е можно? Лингард на „радарот“ на ПСЖ, Интер и Реал?

Од „отпадник“ во Манчестер јунајтед, до фудбалер за кој се заинтересирани најголемите европски клубови. Тоа е очигледно приказната на Џеси Лингард во 2021 година, откако угледниот „ЕСПН“ тврдат дека Пари Сен-Жермен, Интер и Реал Мадрид се меѓу клубовите кои се заинтересирани за Англичанецот. Лингард е во неверојатна форма откако пристигна на позајмица

Во Јунајтед беше „вишок“ а за сега три гиганти се борат за неговиот потпис

Во Јунајтед беше „вишок“ а за сега три гиганти се борат за неговиот потпис

Џеси Лингард беше отпишан, но со одличните настапи во дресот на Вест хем привлече големо внимание на себе. Манчестер јунајтед го испрати на позајмица во Вест хем, каде што се препороди и за два ипол месеци постигна осум голови. „ЕСПН“ пишува дека Вест хем сака да го откупи, но во исто време гиганти како Реал Мадрид, ПСЖ и Интер се борат за неговиот

Од ден на ден се повеќе тимови се интересираат за Лингард, можен и шокантен трансфер

Од ден на ден се повеќе тимови се интересираат за Лингард, можен и шокантен трансфер

Џеси Лингард си направи голема услуга со настапите во Вест Хем, но како што стојат работите направи услуга и на Манчестер Јунајтед кој сега може да се ослободи од него и притоа да заработи солидна сума на пари. Во јавноста се појавија информации дека „ѓаволите“ ќе бараат 30 милиони фунти за услугите на Лингард, а освен заинтересираните Вест Хем и Арсенал

Зарем е можно? Лингард на „радарот“ на ПСЖ, Интер и Реал?

Зарем е можно? Лингард на „радарот“ на ПСЖ, Интер и Реал?

Од „отпадник“ во Манчестер јунајтед, до фудбалер за кој се заинтересирани најголемите европски клубови. Тоа е очигледно приказната на Џеси Лингард во 2021 година, откако угледниот „ЕСПН“ тврдат дека Пари Сен-Жермен, Интер и Реал Мадрид се меѓу клубовите кои се заинтересирани за Англичанецот. Лингард е во неверојатна форма откако пристигна на позајмица

Вистинска потера по Лингард – ќе биде на слатки маки каде да продолжи

Вистинска потера по Лингард – ќе биде на слатки маки каде да продолжи

Џеси Лингард беше отпишан, но со одлични игри во дресот на Вест Хем привлече големо внимание. Манчестер Јунајтед го испрати офанзивниот играч за врска на позајмица во Вест Хем, каде оживеа и постигна осум гола за два и пол месеци. ЕСПН објави дека Вест Хем сака да го купи, но во исто време великани како Реал Мадрид, ПСЖ и Интер сакаат да го купат од

Дроби моќно како Чекан, сега може да бира дали ќе биде Крал, Светец или Црвен ѓавол

Дроби моќно како Чекан, сега може да бира дали ќе биде Крал, Светец или Црвен ѓавол

За само два и пол месеци со брилијантни настапи за Вест хем го сврте вниманието на Реал Мадрид, ПСЖ, Интер, а велат дека и Манчестер јунајтед сака да го врати и секако и клубот за кој сега настапува да го задржи Џеси Лингард направи вистински фудбалски бум и од играч во длабока сенка на клупата на Манчестер јунајтед за само два и пол месеци се претвори

Антонио Конте ја зголемува колонијата на играчи од Јунајтед во Интер

Антонио Конте ја зголемува колонијата на играчи од Јунајтед во Интер

Откако како правилен потег му се покажаа ангажманите на Лукаку, Јанг, Санчез и на Дармијан, тренерот на Интер, Антони Конте ја разгледува опцијата ова лето да го купи Џеси Лингард. Очигледно е дека Конте е задоволен од играчите кои ги купи во Интер а порано играа во Манчестер Јунајтед, па формата на Лингард кој е позајмен во Вест Хем и пораката од