притисни ентер »

Клосе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Клосе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Легендарниот германски ас, Мирослав Клосе веќе некое време е во тренерските води, но засега не може да се пофали со некој позначаен резултат. Секако тоа може да се промени, а нова можност е ангажманот во деветкратниот германски шампион (втор на вечната листа зад Баерн), Нирнберг кој се натпреваруваа во втората лига. - Традиција, страст, чесна работа,

Клозе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Клозе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Легендарниот германски ас, Мирослав Клозе веќе некое време е во тренерските води, но засега не може да се пофали со некој позначаен резултат. Секако тоа може да се промени, а нова можност е ангажманот во деветкратниот германски шампион (втор на вечната листа зад Баерн), Нирнберг кој се натпреваруваа во втората лига. -Традиција, страст, чесна работа,

Клосе ќе тренира деветкратен германски шампион

Клосе ќе тренира деветкратен германски шампион

Поранешниот напаѓач Мирослав Клосе го презема германскиот второлигаш Нирнберг со кој потпиша двегодишен договор. Клосе ја заврши фудбалската кариера во 2016 година, по што работеше како помошник во Баерн Минхен, а го тренираше и Алтах од Австрија. Нирнберг во минатото освои девет шампионски титули во Германија, додека минатата сезона заврши на 12.

Легендарниот Клосе стана тренер на германски тим

Легендарниот Клосе стана тренер на германски тим

Поранешниот германски напаѓач и најдобар стрелец на светските првенства Мирослав Клосе (46) стана тренер на германскиот тим Нирнберг со кој потпиша двегодишен договор. Нирнберг минатата сезона заврши на 12. место во конкуренција на 18 клубови во втората Бундеслига. Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија

Клосе нов тренер на некогаш славниот германски клуб!

Клосе нов тренер на некогаш славниот германски клуб!

Легендарниот Мирослав Клосе и официјално е нов шеф на стручниот штаб на Нирнберг. Клуб кој некогаш важеше за еден од гигантите во германскиот фудбал а сега тавори веќе неколку години во второлигашкото друштво. Инаку ова за Клосе ќе биде втор клуб во неговата тренерска кариера, претходно го водеше австрискиот Алтах. „ Ова е сјаен клуб. Има традиција,