притисни ентер »

Солскјер: Имаме напад кој ќе му создаде големи проблеми на ПСЖ
Солскјер: Имаме напад кој ќе му создаде големи проблеми на ПСЖ

Солскјер: Имаме напад кој ќе му создаде големи проблеми на ПСЖ

Манчестер Јунајтед под водство на Солскјер има 10 победи на 11 меча, а сега во Лигата на шампиони го пречекува Пари Сент Жермен. Норвежанецот знае дека тимовите не сакаат да гостуваат на „Олд Трафорд“ кога „црвените ѓаволи“ се во форма, а притоа ПСЖ има сериозни кадровски проблеми. „Треба да го негуваме стилот на Манчестер Јунајтед, бидејќи многу малку

Солскјер: Имаме напаѓачи кои можат да создадат големи проблеми на ПСЖ

Солскјер: Имаме напаѓачи кои можат да создадат големи проблеми на ПСЖ

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер е на мислење дека повеќето тимови не сакаат да гостуваат на „Олд Трафорд“, кога тимот е во подем. „Црвените ѓаволи“ имаат 10 победи и едно реми во 11 натпревари под водство на Норвежанецот, а утре претстои домашен меч против Пари Сен Жермен во првиот осминафинален натпревар од Лигата на Шампионите,

Солскјер ќе добие долгорочен договор во Манчестер Јунајтед

Солскјер ќе добие долгорочен договор во Манчестер Јунајтед

Норвешкиот стратег Оле Гунар Солскјер ќе остане долго на „Олд Трафорд“. Тој го препороди тимот, оствари 10 победи на 11 натпревари и раководството на Манчестер Јунајтед подготвува долгорочен договор за него. Солскјер при доаѓањето како наследник на Жозе Мурињо стави потпис на верност до крајот на сезоната, но воодушеви со системот на работа и го воскресна

Се чека само официјализација: Солскјер потпишува перманентен договор со Јунајтед!

Се чека само официјализација: Солскјер потпишува перманентен договор со Јунајтед!

Раководните луѓе на Манчестер Јунајтед се одлучија да му понудат перманентен договор на Оле Гунер Солскјер, пренесува британскиот таблоид „Сан“. Норвежанецот беше поставен како привремено решение по отказот на Мурињо, но по последните резултати, скоро сигурно тој ќе биде менаџер на „црвените ѓаволи“ и во наредната сезона. По неговото доаѓање тимот

Готово: Солскјер останува во Манчестер Јунајтед

Готово: Солскјер останува во Манчестер Јунајтед

Раководството на Манчестер Јунајтед одучи да му понуди перманентен договор на Оле Гунер Солскјер, пренесува „Сан“. Норвежанецот пристигна како привремено решение после отказот на Мурињо , но ги освои срцата на сите во клубот со резултатите и добрата игра. Имено, Солскјер оствари неверојатни 10 победи на 11 меча, па со тоа го убеди раководството дека

Готово: Солскјер останува во Манчестер Јунајтед

Готово: Солскјер останува во Манчестер Јунајтед

Раководството на Манчестер Јунајтед одучи да му понуди перманентен договор на Оле Гунер Солскјер, пренесува „Сан“. Норвежанецот пристигна како привремено решение после отказот на Мурињо , но ги освои срцата на сите во клубот со резултатите и добрата игра. Имено, Солскјер оствари неверојатни 10 победи на 11 меча, па со тоа го убеди раководството дека

Стигнаа првите критики на адреса на Мурињо од играч на Манчестер Јунајтед: Бевме тим за потсмев…

Стигнаа првите критики на адреса на Мурињо од играч на Манчестер Јунајтед: Бевме тим за потсмев…

Назначувањето на Оле Гунар Солскјер како привремен предводник на „Црвените Ѓаволи“ се чини беше перфектен потег на управата на клубот. Манчестер Јунајтед нема пораз во последните 11 натпревари во сите натпреварувања на кои ремизираше само еднаш, против Барнли на „Олд Трафорд“. По победата против Фулам, свој коментар даде Фил Џонс кој игра одлично под

Манчестер јунајтед одлучи за судбината на Оле Гунар Солшер

Манчестер јунајтед одлучи за судбината на Оле Гунар Солшер

Оле Гунар Солшер ќе добие долгогодишен договор од Манчестер јунајтед да остане на клупата. По фантастичните резултати сезонава откако го наследи Жозе Мурињо, раководството на клубот е убедено дека Норвежанецот е вистинскиот човек за работата. Се шпекулираше дека двомечот со ПСЖ ќе биде негов тест дали е доволно добар да биде менаџер на „ѓаволите“,

Соскјер останува во Манчестер Ј. и следната сезона

Соскјер останува во Манчестер Ј. и следната сезона

Оле Гунар Солскјер ќе остане на кормилото на Манчестер Јунајтед и по завршувањето на сезоната, тврди весникот „Сан”. Според информациите на весникот, стратегот имал разговор со еден од шефовите на “црвените ѓаволи”, Аврам Глејзер, на кој бил информиран дека ќе му се довери кормилото на тимот на подолг период. Според информациите, средбата се одржала

„Сан“: Солскјер ќе остане за постојано на чело на Јунајтед

„Сан“: Солскјер ќе остане за постојано на чело на Јунајтед

Оле Гунар Солскјер ќе остане на чело на Манчестер Јунајтед, вели „Сан“. Според информациите на весникот, стратегот имал разговор со еден од шефовите на „црвените ѓаволи“ – Аврам Глејзер, во кој бил информиран дека ќе му биде изгласана доверба за подолг период. Според информациите, средбата се одржала по шампионатниот успех со 3:0 над Фулам. Очекувањата