притисни ентер »

ОСЛАБЕТЕ ЗДРАВО со овие едноставни совети
ОСЛАБЕТЕ ЗДРАВО со овие едноставни совети

ОСЛАБЕТЕ ЗДРАВО со овие едноставни совети

Симнувањето на вишокот на килограми е напнато за сите во текот на пролетта, бидејќи започнуваат подготовките за летната сезона на лесната облека и костимите за капење. Но, ако не сте еден од оние на кои диетите им одат од рака, тука се пет едноставни совети за решавање на неколку килограми без многу мака. Без изгладнување – не гладувајте, бидејќи телото

Ова брзата диета на доктор Мајкл Моусли

Ова брзата диета на доктор Мајкл Моусли

Рецептите кои д-р Моусли ги опишува во своите книги се темелат на принципите на медитеранската кујна која вклучува многу ореви, риба, маслиново масло и зеленчук што е одлично за срцето и за витка половина. Медитеранската исхрана е исто така еден од најдобрите начини за борба против депресија и анксиозност. Д-р Мајкл Моусли е автор на хит диетата која

Дали ја знаете брзата диета на доктор Мајкл Моусли?

Дали ја знаете брзата диета на доктор Мајкл Моусли?

Популарната диета 5:2 се состои во дводневно „гладување“ при што лицето кое е на оваа диета смее да консумира само 800 калории дневно, а потоа, следните пет дена во неделата може да јаде што сака. Добра е за дијабетичарите, но ги намалува и ризиците од други опасни болести Рецептите кои д-р Моусли ги опишува во своите книги се темелат на принципите

Дали ја знаете брзата диета на доктор Мајкл Моусли?

Дали ја знаете брзата диета на доктор Мајкл Моусли?

Популарната диета 5:2 се состои во дводневно „гладување“ при што лицето кое е на оваа диета смее да консумира само 800 калории дневно, а потоа, следните пет дена во неделата може да јаде што сака. Добра е за дијабетичарите, но ги намалува и ризиците од други опасни болести Рецептите кои д-р Моусли ги опишува во своите книги се темелат на принципите

Анти-диета: Ослабете без вежбање и јадете колку што сакате

Анти-диета: Ослабете без вежбање и јадете колку што сакате

Повеќето диети работат по принципот на намалување на внесот на калории за видливо губење на килограмите. Прашањето кое често се наметнува поради јо-јо ефектот е која исхрана може да биде одржлива подолго време. Замислете дека постои диета која ви вели да јадете ПОВЕЌЕ калории? Па токму таква диета постои и се вика Анти-диета. Идејата е дека можете