притисни ентер »

ВИДЕО | Тетовци поитаа да стават НМК налепници на своите возила, стравуваат од казни, пред станиците гужви
ВИДЕО | Тетовци поитаа да стават НМК налепници на своите возила, стравуваат од казни, пред станиците гужви

ВИДЕО | Тетовци поитаа да стават НМК налепници на своите возила, стравуваат од казни, пред станиците гужви

Во станиците за технички прегледи во Тетово веќе трет ден се ставаат налепници на регистарските таблички на возилата со новата назнака НМК. Оттаму велат дека интересот на возачите е голем, но налепници имаат во мал број. Очекуваат деновиве што следат да добијат нови. Од станиците велат дека се создаваат гужви оти им наложиле секое лепење на налепниците

Во дел од станиците на технички преглед во Скопје има налепници НМК, дел веќе ги потрошиле

Во дел од станиците на технички преглед во Скопје има налепници НМК, дел веќе ги потрошиле

Во дел од станиците за технички преглед во Скопје има налепници НКМ, во некои сеуште немаат добиено, а дел веќе ги потрошиле. Од станиците за технички преглед што ги контактираше МИА, како Авто мото сојузот на Македонија, станиците за технички преглед на Здружението на возачи на Македонија во Кисела Вода и Карпош, ПСС и Цертус, налепници има во дел

Во дел од станиците на технички преглед во Скопје има налепници НМК, дел веќе ги потрошиле

Во дел од станиците на технички преглед во Скопје има налепници НМК, дел веќе ги потрошиле

Од станиците за технички преглед што ги контактираше МИА, како Авто мото сојузот на Македонија, станиците за технички преглед на Здружението на возачи на Македонија во Кисела Вода и Карпош, ПСС и Цертус, налепници има во дел од нив. Во Кисела Вода  налепниците веќе се потрошени поради гужвите кои почале од утрината и како што ни изјавија оттаму не

Гужви за налепници со НМК: Во дел од станиците за технички преглед се веќе потрошени, некои не добиле

Гужви за налепници со НМК: Во дел од станиците за технички преглед се веќе потрошени, некои не добиле

Во дел од станиците за технички преглед во Скопје има налепници НКМ, во некои сеуште немаат добиено, а дел веќе ги потрошиле. Во станиците за технички преглед на АМСМ, станиците за технички преглед на Здружението на возачи на Македонија во Кисела Вода и Карпош, ПСС и Цертус, налепници имаше, но во недоволна количина. Во Кисела Вода налепниците веќе

Охридските возачи ги менуваат налепниците на регистарските таблички, колони возила во станиците за технички преглед (Фото/Видео)

Охридските возачи ги менуваат налепниците на регистарските таблички, колони возила во станиците за технички преглед (Фото/Видео)

Охрид, 12. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Охридските возачи ги наполнија станиците за технички преглед за да ги заменат старите налепници на регистарските таблички со нови, со ознаката „NMK“. Возачите трпеливо од утринксите часови во колони чекаат во ред да добијат налепници со новата ознака. Од станиците за технички преглед на возила за Супер радио и

Колони возила чекаат налепница со „НМК“ на регистрациите во АМСМ

Колони возила чекаат налепница со „НМК“ на регистрациите во АМСМ

Во станицата за технички преглед на возилата на АМСМ, во центарот на Скопје, колонии возила чекаат ред за да добијат налепница со „НМК“, на регистарските табличка, откако МВР вчера најави дека ќе се смета оти возачите возат без возачка дозвола, ако не им е сменета со новото име на државата. Поставувањето на налепниците оди брзо, но поради бројноста

Пристигнаа налепниците НМК: гужви на станиците за технички преглед

Пристигнаа налепниците НМК: гужви на станиците за технички преглед

Колони возила утрово на станиците за технички преглед во државата, поради налепниците со ознака НМК. Процедурата на МВР налага возачите со своите автобомили да доаѓаат на станиците за технички преглед, а налепниците да се лепат само од контролорите во станиците и во присуство на припадник на МВР. Утрово, граѓани се пожалија дека немало налепници на

Гужви пред штипските технички прегледи за налепниците на возилата со НМК

Гужви пред штипските технички прегледи за налепниците на возилата со НМК

Пристигнаа налепниците со НМК за возилата во станиците за технички преглед во АМД-Штип, информираше денеска секретарот на АМД-Штип, Роберт Рогожаров. МИА утринава забележа гужва пред овој технички преглед, каде што возачите чекаа на регистарските таблички да им стават налепници со НМК. Рогожаров вели дека утринава добиле четири типа на налепници за

Гужви за налепниците „НМК“, дел од станиците за технички преглед веќе ги потрошиле

Гужви за налепниците „НМК“, дел од станиците за технички преглед веќе ги потрошиле

22 Колони возила утрово на станиците за технички преглед во државата, поради налепниците со ознака НМК. Во дел од нив има налепници, во некои сеуште немаат добиено, а дел веќе ги потрошиле. Возачите треба да дојдат во станиците за технички преглед со сопственото возило каде ќе пополат барање, а со себе треба да понесат лична карта и сообраќајна дозвола

Налепниците за регистарски таблички со ознаката „НМК“ пристигнаа во Велес

Налепниците за регистарски таблички со ознаката „НМК“ пристигнаа во Велес

Налепниците за возилата со ознаката „НМК“ во Велес беа дистрибуирано претпладнево во трите станици за технички преглед, а нивните вработени ги лепат на регистарските таблички. Граѓаните кои дознале дека има налепници веднаш поитаа да се обезбедат. Сопствениците на возила со регистарски таблици со стариот код МК, треба заклучно со денес 12-ти февруари