притисни ентер »

Porsche го претстави најмоќниот Cayenne во историјата
Porsche го претстави најмоќниот Cayenne во историјата

Porsche го претстави најмоќниот Cayenne во историјата

Porsche претстави нови хибридни модификации на кросоверот Cayenne и крос-купето Cayenne Coupe, наречени Turbo S EHybrid Новите модификации станаа најмоќните верзии на моделот во нејзината историја. Кросоверот може да забрза од место до првите сто километри на час за 3,8 секунди, а неговата најголема брзина е ограничена со електроника на околу 295 км

Најновото Porsche Cayenne е хибрид

Најновото Porsche Cayenne е хибрид

Porsche ги најави новите хибридни модели од Cayenne SUV линијата... Новиот Turbo S E-Hybrid ќе биде на самиот врв на понудата со бензинско-електричен хибриден погон со масивни 670 коњски сили. Оваа хибридна верзија на Cayenne ќе биде најмоќна верзија во понудата со 4.0-литарски twin-turbo V8 мотор од моделот Cayenne Turbo и електричен мотор од Cayenne

ПРЕМИЕРА: Најмоќниот Cayenne е Turbo S E-Hybrid со 680 коњски сили!

ПРЕМИЕРА: Најмоќниот Cayenne е Turbo S E-Hybrid со 680 коњски сили!

Porsche ја претстави најмоќната верзија на Cayenne – плаг-ин хибридниот SUV располага со вкупно 680 коњски сили и забрзува до 100 километри на час за 3.8 секунди! Cayenne и Cayenne Coupe Turbo S E-Hybrid користат хибриден погон кој комбинира 4-литарски твин-турбо V8 кој испорачува 550 коњски сили и електромотор кој испорачува дополнителни 136 коњски

Претставен Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid

Претставен Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid

Cayenne Turbo S E-Hybrid и Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupe дебитираат со моќ од 670 КЅ и со режим на возење само на струја до 40 km… Производителот на с упер спортски автомобили од Германија претстави нова варијанта во највисокиот ранг на семејството Cayenne. Новата верзија е Cayenne Turbo S E-Hybrid која доаѓа во стандардното тело на Cayenne или во

Porsche го претстави Cayenne Turbo S E-Hybrid

Porsche го претстави Cayenne Turbo S E-Hybrid

Cayenne Turbo S E-Hybrid и Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupe дебитираат со 670 коњски сили и возен опсег до 40 километри Германскиот производител претстави нова варијанта во највисокиот опсег на семејството Cayenne. Новата верзија е Cayenne Turbo S E-Hybrid која доаѓа во стандардното тело на Cayenne или во поспортската Cayenne Coupe изведба, а на пазарот