притисни ентер »

„Да беше Новак Американец би имал статуа во секој град, им пречи што доаѓа од Србија“: Зборовите на славната тенисерка одекнаа во светот
„Да беше Новак Американец би имал статуа во секој град, им пречи што доаѓа од Србија“: Зборовите на славната тенисерка одекнаа во светот

„Да беше Новак Американец би имал статуа во секој град, им пречи што доаѓа од Србија“: Зборовите на славната тенисерка одекнаа во светот

Зборовите на популарната француска тенисерка Марион Бартоли одекнаа ширум планетата... Тенисерката Марион Бартоли смета дека Новак Ѓоковиќ не ја добива почитта која ја заслужува затоа што не доаѓа од големите, богати земји. Поранешната шампионка на Вимблдон без влакна на јазикот говорела за односот на медиумите кон светски број еден тенисер – Новак

„Доколку не беше Србин, Ѓоковиќ ќе имаше статуа во секој град“

„Доколку не беше Србин, Ѓоковиќ ќе имаше статуа во секој град“

Минатата недела Новак Ѓоковиќ го збриша Данил Медведев во финалето на Ју-ес опен и ја освои својата 24. Грен слем титула. И покрај сите негови достигнувања многумина се уште спорат дека тој е најдобар на сите времиња. Марион Бартоли, поранешната победничка на Вимблдон, се осврна на ова во интервју за „RMC“ и рече дека Ѓоковиќ го нема статусот што го

„Доколку не беше Србин, Ѓоковиќ ќе имаше статуа во секој град“

„Доколку не беше Србин, Ѓоковиќ ќе имаше статуа во секој град“

Минатата недела Новак Ѓоковиќ го збриша Данил Медведев во финалето на Ју-ес опен и ја освои својата 24. Грен слем титула. И покрај сите негови достигнувања многумина се уште спорат дека тој е најдобар на сите времиња. Марион Бартоли, поранешната победничка на Вимблдон, се осврна на ова во интервју за „RMC“ и рече дека Ѓоковиќ го нема статусот што го

„Ако Ѓоковиќ беше Американец, ќе имаше статуа во секој град“

„Ако Ѓоковиќ беше Американец, ќе имаше статуа во секој град“

Време е за дерби викенд: Интер - Милан, во битка за Милано! ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ често пати е тема на разговори, според многумина тој е најдобриот тенисер во историјата, некои би кажале и најдобриот спортист. Сега се огласи поранешната победничка на Вимблдон, Французинката Марион Бартоли. ЕКСКЛУЗИВНО: 100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ

„Доколку не беше Србин, Ѓоковиќ ќе имаше статуа во секој град“

„Доколку не беше Србин, Ѓоковиќ ќе имаше статуа во секој град“

Минатата недела Новак Ѓоковиќ го збриша Данил Медведев во финалето на Ју-ес опен и ја освои својата 24. Грен слем титула. И покрај сите негови достигнувања многумина се уште спорат дека тој е најдобар на сите времиња. Марион Бартоли, поранешната победничка на Вимблдон, се осврна на ова во интервју за „RMC“ и рече дека Ѓоковиќ го нема статусот што го

Некогашна победничка на Вимблдон: Новак само затоа што е Србин нема статуа во секој град!

Некогашна победничка на Вимблдон: Новак само затоа што е Србин нема статуа во секој град!

Новак Ѓоковиќ секојдневно е топ тема на разговори, информации, вести во светот на спортот па и воопшто. И тоа со право ако се знае дека Ноле е најдобриот тенисер во историјата, а можеби и најдобар спортист во историјата. Ретки се тие јавни фаци кои гласно го бранат, тука мислиме на оние од западниот свет, а една таква е Марион Бартоли, тенисерка од

Невозможно е да се најде статистички аргумент дека Новак Ѓоковиќ не е најдобриот тенисер досега

Невозможно е да се најде статистички аргумент дека Новак Ѓоковиќ не е најдобриот тенисер досега

Невозможно е да се најде статистички аргумент дека Новак Ѓоковиќ не е најдобриот тенисер досега. Тоа е како да ја докажувате гравитацијата во овој момент, тврди поранешниот американски тенисер Енди Родик. Американецот е познат како некој кој му оддава почит на Ѓоковиќ за се што направил во кариерата. Тој го израмни рекордот на Маргарет Корт со 24 слемови,