притисни ентер »

Сопственикот на единствениот златен олимписки медал во Сингапур ја заврши кариерата
Сопственикот на единствениот златен олимписки медал во Сингапур ја заврши кариерата

Сопственикот на единствениот златен олимписки медал во Сингапур ја заврши кариерата

50 Споделувања Share Tweet Сопственикот на единствениот олимписки златен медал во историјата на Сингапур, пливачот Џозеф Скулинг на 28-годишна возраст објави крај на кариерата. Скулинг го шокираше пливачкиот свет во Рио де Жанеиро во 2016 година со освојувањето на златниот медал на 100 градно пред неговиот херој од детството, легендарниот Американец

Сопственикот на единствениот златен олимписки медал во Сингапур ја заврши кариерата

Сопственикот на единствениот златен олимписки медал во Сингапур ја заврши кариерата

Сопственикот на единствениот олимписки златен медал во историјата на Сингапур, пливачот Џозеф Скулинг на 28-годишна возраст објави крај на кариерата. Скулинг го шокираше пливачкиот свет во Рио де Жанеиро во 2016 година со освојувањето на златниот медал на 100 градно пред неговиот херој од детството, легендарниот Американец Мајкл Фелпс. Скулинг тогаш

Макпетрол со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Макпетрол со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Карате клубот „Макпетрол“ со вкупно освоени 13 медали  е најуспешен на Државното првенство во карате за сениори во борби и кати кое се одржа во Скопје. Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест златни, четири сребрени и три бронзени медали, со што не дозволија промена на врвот во генералниот пласман на првенството и повторно се најуспешен клуб. Зад „Макпетрол“,

ВИДЕО | На 28 години се пензионираше човекот кој го спречи Мајкл Фелпс да го освои последното злато во кариерата

ВИДЕО | На 28 години се пензионираше човекот кој го спречи Мајкл Фелпс да го освои последното злато во кариерата

Oсвојувачот на еддинствената златна олимписка медала во историјата на Сингапур, пливачот Џозев Скулинг објави крај на кариерата на 28-годишна возраст. Скулинг го шокираше пливачкиот свет кога во Рио Де Женеиро успеа да освои златен медал ан 100 метри пред Американецот, Мајкл Фелпс. Скулинг славеше со резултат 50.39, додека Фелпс и Јужноафриканецот

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Карате клубот „Макпетрол“ со вкупно освоени 13 медали  е најуспешен на државното првенство во карате за сениори во борби и кати што викендов се одржа во Скопје. Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест златни, четири сребрени и три бронзени медали, со што не дозволија промена на врвот во генералниот пласман на првенството и повторно се најуспешен клуб

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Карате клубот „Макпетрол“ со вкупно освоени 13 медали  е најуспешен на државното првенство во карате за сениори во борби и кати што викендов се одржа во Скопје. Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест златни, четири сребрени и три бронзени медали, со што не дозволија промена на врвот во генералниот пласман на првенството и повторно се најуспешен клуб

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Карате клубот „Макпетрол“ со вкупно освоени 13 медали е најуспешен на државното првенство во карате за сениори во борби и кати што викендов се одржа во Скопје. Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест златни, четири сребрени и три бронзени медали, со што не дозволија промена на врвот во генералниот пласман на првенството и повторно се најуспешен клуб

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Карате клубот „Макпетрол“ со вкупно освоени 13 медали  е најуспешен на државното првенство во карате за сениори во борби и кати што викендов се одржа во Скопје. Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест златни, четири сребрени и три бронзени медали, со што не дозволија промена на врвот во генералниот пласман на првенството и повторно се најуспешен клуб

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Добивај вести на Viber Карате клубот „Макпетрол“ со вкупно освоени 13 медали  е најуспешен на државното првенство во карате за сениори во борби и кати што викендов се одржа во Скопје. Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест златни, четири сребрени и три бронзени медали, со што не дозволија промена на врвот во генералниот пласман на првенството и повторно

Макпетрол со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Макпетрол со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Со вкупно освоени 13 медали Макпетрол е најуспешниот клуб на државното првенство во карате за сениори во борби и кати што викендов се одржа во Скопје. Каратистите на Макпетрол освоија шест златни, четири сребрени и три бронзени медали, со што не дозволија промена на врвот во генералниот пласман на првенството и повторно се најуспешен клуб. Со златни