притисни ентер »

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле
Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико Мадрид го комплетираа трансферот на Муса Дембеле од Лион, носејќи го францускиот напаѓач во шпанската престолнина со позајмица со опција за купување. Атлетико ќе плати 1.5 милиони евра за позајмицата на Дембеле, а на крајот на сезоната ќе може да го купи за 33.5 милиони евра, со потенцијални 5 милиони евра бонуси, откако тој постигна повеќе

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико Мадрид го комплетираа трансферот на Муса Дембеле од Лион, носејќи го францускиот напаѓач во шпанската престолнина со позајмица со опција за купување. Атлетико ќе плати 1.5 милиони евра за позајмицата на Дембеле, а на крајот на сезоната ќе може да го купи за 33.5 милиони евра, со потенцијални 5 милиони евра бонуси, откако тој постигна повеќе

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико Мадрид го комплетираа трансферот на Муса Дембеле од Лион, носејќи го францускиот напаѓач во шпанската престолнина со позајмица со опција за купување. Атлетико ќе плати 1.5 милиони евра за позајмицата на Дембеле, а на крајот на сезоната ќе може да го купи за 33.5 милиони евра, со потенцијални 5 милиони евра бонуси, откако тој постигна повеќе

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико Мадрид го комплетираа трансферот на Муса Дембеле од Лион носејќи го францускиот напаѓач во шпанската престолнина со заем со опција за купување. Атлетико ќе плати 1,5 милион евра за заемот на Дембеле, а на крајот на сезоната ќе може да го купи за 33,5 милиони евра, со потенцијални 5 милиони евра бонуси откако тој постигна повеќе од 20 гола

Слимани во Лион, Дембеле во Атлетико Мадрид

Слимани во Лион, Дембеле во Атлетико Мадрид

Дембеле сигурно ќе биде од големо значење за составот на Атлетико Мадрид кој во моментов е лидер во шпанската Примера, од друга страна Лион брзо реагираше и ја покри дупката во нападот. Лион за 5 милиони евра го комплетираше трансферот на напаѓачот Ислам Слимани од Лестер, откако 32 годишниот Алжирец не успеа да се наметне во составот на „Лисиците“

Атлетико Мадрид брзо реагираше и донесе замена за Диего Коста од Лион

Атлетико Мадрид брзо реагираше и донесе замена за Диего Коста од Лион

Атлетико Мадрид официјално се засили оваа зима со ангажманот на Муса Дембеле кој го донесоа од француското првенство, поточно од Лион. Извесен период се шпекулираше дека Диего Симеоне го посакува овој фудбалер како замена за Диего Коста кој си замина од „Ванда Метрополитано“ пред некој ден, а денеска ја официјализираа соработката. Всушност доаѓањето

Дембеле и официјално во дресот на Атлетико Мадрид

Дембеле и официјално во дресот на Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид го засили нападот со францускиот интернационалец Муса Дембеле од Лион. Голгетерот доаѓа на „Ванда Метрополитано“ на шестмесечна позајмица од таборот на фрацускиот прволигаш. Атлетико не открива дали има клаузула за целосен откуп на договорот на Дембеле на лето. Тој доаѓа како замена за Диего Коста, кој го раскина договорот со „атлети“

Официјално: Атлетико и Лион го договорија трансферот, но условите се променија

Официјално: Атлетико и Лион го договорија трансферот, но условите се променија

Атлетико Мадрид и Лион денес и официјално го потврдија трансферот на Муса Дембеле на „Ванда Метрополитано“. Муса Дембеле пристигнува во Атлетико како замена за Диего Коста, но во последен момент се променија условите на трансферот. Французинот ќе се пресели во Мадрид за позајмица од 1,5 милиони евра со можност за откуп од додатни 33,5 милиони плус

Дембеле и официјално во Атлетико Мадрид со крајот на сезоната

Дембеле и официјално во Атлетико Мадрид со крајот на сезоната

Фудбалерот на Олимпик Лион, Муса Дембеле, сезоната ќе ја доигра во Атлетико Мадрид. Лидерот во Ла Лига, Атлетико Мадрид, експресно реагираше го заминувањето на Диего Коста и донесе нов напаѓач до крајот на сезоната, тоа е Муса Дембеле кој доаѓа од Олимпик Лион. „Атлетико Мадрид и Олимпик Лион постигнаа договор за позајмица до крајот на сезоната. Дембеле